آغاز همکاری‌های مشترک علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با شرکت توسعه و عمران معدنچیان

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۲ کد : ۲۹۷۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۴
دفتر مرکزی ارتباط با صنعت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و شرکت تعاونی توسعه و عمران معدنچیان تفاهم‌نامه همکاری‌ مشترک امضا کردند.
آغاز همکاری‌های مشترک علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با شرکت توسعه و عمران معدنچیان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، به منظور ایجاد و گسترش همکاری‌های آموزشی و پژوهشی تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان دفتر مرکزی ارتباط با صنعت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و شرکت تعاونی توسعه و عمران معدنچیان به امضا رسید.

دکترشروین امیری مدیرکل دفترمرکزی ارتباط با صنعت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران دراین خصوص گفت: برای گسترش توان ملی در حل مشکلات و معضلات علمی- تحقیقاتی و نیل به خوداتکایی ملی این دفتر از هیچ کوششی در این مسیر دریغ نمی‌کند.

وی افزود: درهمین رابطه نشستی طی هفته جاری با مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران معدنچیان انجام شد که موضوعات مهم برای ارتباط دوسویه بین طرفین شناسایی و بررسی شد.

مدیر دفتر مرکزی ارتباط با صنعت گفت: شناسایی پروژه‌های تحقیقاتی - کاربردی مورد نیاز تا مرحله تبیین دانش فنی، تدوین و تألیف اسناد و مدارک علمی و تبادل آن‌ها، انجام داوری، نظارت و بررسی نتایج پروژه‌های تحقیقاتی و همکاری در انجام مطالعات امکان‌سنجی فنی و‌ اقتصادی، مطالعات بازار، تدوین طرح کسب و کار و بومی‌سازی و تجاری‌سازی از جمله موضوعات مشترک دراین تفاهم‌نامه بود.

دکترامیری بیان داشت: معرفی و اخذ پروژه‌های مطالعاتی مهندسی و اجرایی مورد نیاز سازمان‌ها و شرکت‌های صنایع و معادن مستقر در استان یزد در زمینه‌های مدیریت و بهینه‌سازی انرژی مدیریت مصرف آب و پسماند، محیط زیست و انرژی‌های تجدیدپذیر و اجرا و عملیاتی کردن فعالیت‌های علمی جهت ارتقای سطح توانمندی نهادهای علمی و صنعتی کشور در راستای توسعه بومی‌سازی فناوری توسعه پایدار و پیشرفت اقتصاد دانش‌بنیان در کشور و همچنین مشارکت طرفین در حوزه آموزش‌های کاربردی از دیگر تفاهمات دراین نشست بود.

گفتنی است این تفاهم‌نامه به مدت ۳ سال به امضای دکترشروین امیری مدیرکل دفتر مرکزی ارتباط با صنعت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و حسین ندافیان مدیرعامل شرکت تعاونی توسعه و عمران معدنچیان انجام شد.

کلید واژه ها: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی