نشست خبری رئیس دانشگاه گلستان برگزار شد

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۲ کد : ۲۹۷۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۵
نشست رئیس دانشگاه گلستان با جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.
نشست خبری رئیس دانشگاه گلستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر فرهاد یغمائی، رئیس دانشگاه گلستان ضمن خیرمقدم به حاضرین جلسه گفت: حضور در جمع خبرنگاران و اهل قلم افتخاری بزرگ برای من است به خصوص شما که در حیطه دانشگاه قلم می زنید و برای ارتقای همه جانبه استان و کشور تلاش می کنید.

دکتر یغمائی در ادامه به تاریخچه دانشگاه گلستان اشاره کرد و گفت: دانشگاه گلستان یک دانشگاه تازه تأسیس نیست، بلکه قدمتی در حدود ۳۰ سال دارد و دانشکده علوم که به عنوان ساختار اصلی این دانشگاه شناخته می شود در سال ۱۳۶۸ آغاز به کار کرده است.

رئیس دانشگاه گلستان به سالنامه آماری استان گلستان اشاره و افزود: طبق آمار منتشره این سالنامه، علی رغم کاهش جمعیت دانشجویی استان نسبت به اوایل دهه جاری، شاهد افزایش جمعیت دانشجویی دانشگاه گلستان هستیم که این موضوع نشان دهنده اقبال عمومی رشته های این دانشگاه و داشتن متقاضی برای رشته ها و گرایش های این دانشگاه است.

وی در ادامه سخنان خود به نقش مدیریت سخت افزارها و فضای فیزیکی موجود استان تأکید و خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش دانشجویان دانشگاه گلستان و کمبود فضای فیزیکی و کلاس های این دانشگاه می طلبد تصمیمی منطقی و عقلانی در سطح استان و وزارت علوم گرفته شود.

در ادامه این نشست دکتر یغمائی در خصوص هزینه های صورت گرفته و باقیمانده برای تکمیل پردیس جدید دانشگاه افزود: تاکنون برای انجام فعالیت های عمرانی پردیس جدید دانشگاه مبلغی بالغ بر ۱۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است و در حدود ۲۰۰ میلیارد ریال دیگر برای تکمیل تقریبی آن پردیس مورد نیاز است.

دکتر یغمائی به حمایت ها و تلاش های صورت گرفته جهت حضور مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اشاره کرد و از بازدیدهای چند مرحله ای کارشناسان این سازمان از پردیس دانشگاه خبر داد.

وی درخصوص رتبه علمی دانشگاه گفت: تعیین شاخص های لازم برای رتبه بندی دانشگاه ها در اختیار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشد که دانشگاه گلستان در رتبه ۴۴ دانشگاه های کشور قرار دارد و از جمله موفقیت های علمی دیگر می توان به عنوان سرآمد علمی در دو سال پیاپی توسط یکی از استادان دانشگاه اشاره کرد.

در خاتمه دکتر یغمائی در خصوص برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و تریبون آزاد دانشگاه گفت: پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص برگزاری کرسی های آزاد اندیشی و تریبون آزاد در دانشگاه ها، خوشبختانه تشکل های دانشجویی دانشگاه گلستان تلاش مستمری در اجرای فرمایشات معظم له داشته و در طول دوره دولت تدبیر و امید شاهد حضور نمایندگان طیف ها، احزاب و جناح های مختلف در دانشگاه بوده ایم که با درایت مسئولان دانشگاه و دانشجویان هیچگونه مشکل و یا برخوردی در این نشست ها اتفاق نیفتاده است.

دکتر یغمائی در خاتمه سخنان خود بار دیگر از حضور و فعالیت خبرنگاران حاضر در جلسه تشکر کرد و به آنان توصیه کرد که در خصوص نحوه انعکاس اخبار تلاش شایسته انجام دهند.