همایش بین المللی کشاورزی، محیط زیست و امنیت غذایی در دانشگاه جیرفت برگزار شد

۱۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۶ کد : ۲۹۶۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۷۴
معاونت آموزشی و پژوهش دانشگاه جیرفت گفت: همایش بین المللی کشاورزی، محیط زیست و امنیت غذایی با حضور بیش از ۳۰۰ شرکت کننده داخلی و خارجی در دانشگاه جیرفت برگزار شد.
همایش بین المللی کشاورزی، محیط زیست و امنیت غذایی در دانشگاه جیرفت برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر حمداله راوند افزود: ۴۴۰ مقاله به همایش بین المللی کشاورزی، محیط زیست و امنیت غذایی در این دانشگاه ارسال و از این تعداد ۳۸۰ مقاله داخلی و خارجی ارائه شد.

راوندخاطرنشان کرد: سطح علمی این همایش خوب است و دو پروفسور از دانشگاه میلان در این همایش شرکت کرده اند.
وی با اشاره به قابلیت های بخش کشاورزی منطقه جنوب کرمان گفت: این همایش کمک خوبی در بخش کشاورزی بویژه در زمینه کیفیت محصولات کشاورزی است.
وی افزود: در زمینه میزان تولید محصولات کشاورزی منطقه جنوب کرمان هیچ مشکلی نداریم لذا باید در زمینه ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی تلاش کرد و این همایش در این زمینه برگزار شد.
معاونت آموزشی و پژوهش دانشگاه جیرفت خاطرنشان کرد: در این همایش آخرین دستاوردهای پژوهشگران داخلی و خارجی در زمینه کشاورزی، حفظ محیط زیست و تولید غذای سالم به نمایش گذاشته شده و فرصت خوبی برای بهره مندی بخش کشاورزی از این اطلاعات است.
دکتر راوند با بیان اینکه همایش بین المللی کشاورزی در چهار روز برگزار شده است گفت: ۲ روز اول این همایش ۲ کارگاه آموزشی برگزار شد و ۶۲ نفر در این کارگاه ها شرکت کردند.

دبیر علمی همایش گفت: این اولین همایش بین المللی بخش کشاورزی است که در جنوب کرمان برگزار می شود.
دکتر علیزاده افزود: در این همایش استادانی از دانشگاه میلان ایتالیا به عنوان سخنرانان ویژه حضور پیدا کردند و اطلاعات علمی خود را در اختیار شرکت کنندگان این همایش گذاشتند.
وی گفت: هدف از برگزاری این همایش ارائه آخرین دستاوردهای پژوهشگران داخلی و خارجی در زمینه کشاورزی، حفظ محیط زیست و تولید غذای سالم می باشد.
پروفسور گاندولفی از دانشگاه میلان ایتالیا هم گفت: در این همایش شرکت کردم تا مقالات و دستاوردهای علمی خود را ارائه کنم و امیدوارم این ارتباط دانشگاه جیرفت با دانشگاه میلان ادامه داشته باشد.
پیرو بیانکو پروفسور دیگر دانشگاه میلان ایتالیا هم گفت: یک طرح تولید بیولوژیک دام را در این همایش ارائه دادم و از سفر به جیرفت لذت بردم.