سخنرانی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در جمع اعضای هیئت علمی دانشگاه کوثر

۱۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۱ کد : ۲۹۶۵۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۹۸
نشست هم‌اندیشی اعضای هیئت علمی دانشگاه کوثر با موضوع راهکارهای مناسب جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و با حضور حجت الاسلام نورالله قدرتی رئیس کل دادگستری و سید ابراهیم محجوب معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان شمالی برگزار شد.
سخنرانی رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در جمع اعضای هیئت علمی دانشگاه کوثر

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، سید ابراهیم محجوب، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان به اهمیت و نقش دانشگاه در زمینه فرهنگ سازی اشاره کرد و گفت: دانشجویان همواره متأثر از استادان خود هستند و با توجه به جایگاه ویژه استادان در جامعه و اینکه فرهنگ ما متأثر از رفتار، کردار، منش و سلایق نخبگان است، می‌توانیم در جهت پیشگیری از جرایم و کاهش آسیب‌های اجتماعی دانشجویان پیشرو باشیم و آ‌‌ن‌ها را به حداقل برسانیم.

وی افزود: وجود آسیب در جامعه به معنای نابودی آن نیست، بلکه باید با شناسایی آسیب‌های موجود در راستای کاهش آن تلاش کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان گفت: از جمله آسیب‌های موجود در جامعه دانشجویی که می‌توان از آن به عنوان یک فرصت استفاده کرد، فضای مجازی است؛ که در واقع تهدیدی است که از خارج از مرزها وارد شده است. مواد دخانی و مواد مخد نیز از آسیب‌های موجود در بین دانشجویان است.

وی افزود: مشاوران املاک مکلف به ارسال نسخه‌ای از قرارداد اجاره خانه‌های دانشجویی به دانشگاه مربوطه هستند.

محجوب بابیان اینکه مدت سه ماه است که این تکلیف به مشاوران املاک خراسان شمالی، ابلاغ‌شده است، افزود: با بنگاه‌داران متخلف در این زمینه برخورد جدی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: به‌منظور کاهش بروز آسیب‌های اجتماعی در بین دانشجویان، مشاوران املاک موظف هستند منازلی را برای اجاره به دانشجویان معرفی کنند که در مناطق آسیب‌زا نباشد، چراکه در صورت بروز مشکل، دستگاه قضا آنان را مورد بازخواست قرار می‌دهد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان شمالی تأکید کرد: دستگاه قضا در برخورد با جامعه دانشجویی و دانشجویان همانند فرزندان خود عمل می‌کند و رویکرد، عدم تشکیل پرونده و ایجاد سابقه کیفری برای آنان است.