عقد تفاهم¬نامه همکاری مشترک فی¬مابین پارک های علم و فناوری استان های لرستان و ایلام

۱۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۸ کد : ۲۹۶۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۲۶
پارک علم و فناوری استان لرستان و پارک علم و فناوری استان ایلام با هدف توسعه همکاری های مشترک و ایجاد ارتباط فی مابین و فراهم کردن زمینه حضور هر چه بیشتر متخصصان و نخبگان تفاهم¬نامه همکاری منعقد کردند.
عقد تفاهم¬نامه همکاری مشترک فی¬مابین پارک های علم و فناوری استان های لرستان و ایلام

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این تفاهم نامه در راستای همکاری‌های علمی، پژوهشی، تحقیقاتی و کاربردی در زمینه ارتباطات فناوری در سطح منطقه و بین الملل منعقد شد.

دکتر محمودرضا شاکرمی؛ رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان در این خصوص گفت: انجام همکاری‌های مشترک جهت تسهیل و تسریع سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی در راستای ایجاد فرصت‌های تجاری سازی جهت ایده‌ها و طرح‌های فناورانه و نوآورانه و کمک به توسعه محصول و گسترش سهم بازار با شناسایی، ایجاد کنسرسیوم فناوری غرب کشور، اجرای استارت آپ های تخصصی مشترک، معرفی طرح‌های با قابلیت تجاری سازی و همچنین همکاری و مشاوره های لازم به طرفین از جمله موضوعات این تفاهم نامه است.

رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان؛ همکاری و مشاوره در تجاری سازی طرح‌ها، ایده‌ها و محصولات فناوران، انجام پروژه‌های علم و فناوری در چارچوب قراردادهای فی مابین، برگزاری دوره های آموزشی مشترک را از جمله توافقات و تعهدات طرفین برشمرد.

وی افزود: همچنین در نظر است مطابق با مفاد تفاهم نامه؛ پارک لرستان نسبت به انتقال تجربیات در زمینه راه اندازی بسترها و زیر ساخت های مالی، اداری و عمرانی پارک ایلام، انتقال تجربیات در زمینه راه اندازی زیر ساخت‌های مراکز رشد و کانون های شکوفایی خلاقیت و نوآوری پارک ایلام و انتقال تجربیات در زمینه تدوین آیین نامه های با پارک ایلام همکاری کند.

گفتنی است پارک ایلام به دلیل داشتن مرز مشترک با کشور عراق؛ جهت صادرات محصولات شرکت‌های مستقر در پارک لرستان و استفاده از امکانات کریدور صادرات استان ایلام؛ همکاری، مشاوره و مساعدت لازم را خواهد داشت.