مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود راه اندازی می شود

۱۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۱۵ کد : ۲۹۶۵۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۵۸
دکتر محمودرضا شاکرمی؛ رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان گفت: در نظر داریم به صورت مشترک با دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان دورود؛ مرکز رشد شهرستان را در محل این دانشگاه راه اندازی کنیم.
مرکز رشد واحدهای فناور شهرستان دورود راه اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، وی افزود: در صورت راه اندازی این مرکز؛ واحدهای فناور شهرستان اعم از شرکت های اعضای هیئت علمی دانشگاه، شرکت های وابسته به دانشگاه آزاداسلامی و سایر شرکت‌ها و صاحبان ایده، می توانند از مزایا و معافیت های که قانون برای فناوران و شرکت های مستقر در پارک ها و مراکز رشد در نظر گرفته است بهره مند شوند.

دکتر شاکرمی خاطر نشان کرد: هدف ما تعامل گسترده و سازنده فی مابین دو حوزه دانشگاه و صنعت؛ در جهت ارتقای سطح فناوری و نوآوری است و در این زمینه گام های خوبی را در سال جاری برداشته ایم.

وی افزود: در همین راستا تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین پارک و دانشگاه آزاداسلامی دورود جهت راه‌اندازی مرکز رشد مشترک در شهرستان دورود در فضایی به مساحت ۸۰۰ متر مربع در محل دانشگاه منعقد شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان برخی از تعهدات موضوع این تفاهم نامه را "تجاری سازی دستاوردهای پژوهشی و اختراعات"، "انتقال تکنولوژی" و "تشویق دانشجویان تحصیلات تکمیلی به تهیه پایان‌نامه‌هایی متناسب با نیازهای پارک و مرکز رشد" برشمرد.