پارک علم و فناوری خراسان در احراز صلاحیت دانش بنیانی شرکت ها نقش اصلی و مهمی را ایفا کرده است

۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۴۰ کد : ۲۹۶۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۰۹
مهندس سیدمهدی مدنی مدیرعامل شرکت پیمان خطوط شرق با بیان اینکه پارک علم و فناوری خراسان در احراز صلاحیت دانش بنیانی شرکت ها نقش اصلی و مهمی را ایفا کرده است، گفت: این پشتیبانی ها باعث شده بتوانیم هم کمک ها و تسهیلات مالی دریافت کنیم و هم از کمک های معنوی برخوردارباشیم که این مهم باعث شده است از نظر نوع خدمات و محصولات به عنوان یک شرکت برگزیده ارزیابی شویم .
پارک علم و فناوری خراسان در احراز صلاحیت دانش بنیانی شرکت ها نقش اصلی و مهمی را ایفا کرده است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مهندس مدنی دراین خصوص گفت: حمایت از شرکت های فناور و دانش بنیان که فلسفه وجودی پارک های علم و فناوری است درپارک خراسان به خوبی شکل گرفته است، هر چند در کل کشور انتظار بیشتری از مجموعه های این چنینی می رود اما پارک علم و فناوری خراسان بسیار موفق بوده است.

مدیرعامل شرکت پیمان خطوط شرق خاطرنشان کرد: شرکت پیمان خطوط شرق در مسیر توسعه خودش با طراحی و ساخت پایانه راه دور ( PKS RTU 513)، موفق به احراز صلاحیت به عنوان شرکت دانش بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از ابتدای سال 93 شد که ساخت این تجهیز براساس  تکنولوژی روز دنیا و متناسب با نیازهای کشور صورت گرفته و توانسته نیازهای متعددی را از صنعت برق بویژه در دوران تحریم ها برآورده کند.

وی با اشاره به فعالیت شرکت پیمان خطوط شرق افزود: در ابتدای فعالیت با ارائه خدمات فنی و مهندسی تخصصی اتوماسیون به خصوص اتوماسیون پست، مراکز کنترل و دیسپاچینگ بویژه در صنعت برق شروع کردیم و از ابتدای کار روند توسعه ای داشته ایم، به طوری که توانسته‌ایم هم حجم فعالیت ها را بیشتر کنیم و هم اینکه زمینه‌های تخصصی فعالیت شرکت را در دیگر زمینه ها همچون اتوماسیون، مخابرات و اسکادا توسعه دهیم.

مهندس مدنی فعالیت در زمینه اتوماسیون پست، اتوماسیون پست سراوان در برق منطقه ای سیستان و بلوچستان، پست فارمد و اخلمد در برق منطقه ای خراسان، اتوماسیون در پست های پتروشیمی دماوند با سیستم زیمنس، در زمینه مراکز کنترل از راه دور، پست های کلات و آشخانه، در پروژه های مخابراتی، تامین و راه اندازی سیستم های SDH و PDH در برق خراسان را از مهمترین پروژه های اجرائی شرکت برشمرد.

مدیرعامل شرکت پیمان خطوط شرق، بزرگترین دغدغه شرکت‌های دانش بنیان و به خصوص شرکت هایی که مشتریانش ۱۰۰ در صد دولتی هستند را عدم نقدینگی دانست و گفت: با توجه به رفع تحریم ها که یک امر مطلوب و خوب است، اگر دقت نشود می تواند آسیب‌های بسیار جدی به شرکت های دانش بینان وارد کند.

وی افزود: محصولاتی که تولید می کنیم نمونه های معروف و برندهای شاخص آن اروپایی و آمریکایی هستند و رقابت ما با این کشورهاست، اما به طور مشخص رقابت عمدتاً با کشورهای اروپایی و در راس آن آلمان است.

مهندس مدنی در پایان گفت: یکی از مهم ترین اهداف این شرکت افزایش سهم آنها از بازار است که این افزایش در دو بخش توسعه بازار و توسعه محصول صورت می گیرد که از برنامه های عملیاتی آن می توان تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل و همچنین حرکت شرکت به سمت ساخت محصولات فناورانه را نام برد.

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری خراسان