نشان "نخل آکادمیک" وزارت آموزش عالی فرانسه به استاد دانشگاه تبریز اعطا شد

۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۳۵ کد : ۲۹۶۳۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۹
نشان "نخل آکادمیک" وزارت آموزش عالی کشور فرانسه، به دکتر الله شکر اسداللهی استاد گروه زبان فرانسه دانشکده ادبیات و زبان های خارجی دانشگاه تبریز اعطا شد.
نشان "نخل آکادمیک" وزارت آموزش عالی فرانسه به استاد دانشگاه تبریز اعطا شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این نشان که به محققان، هنرمندان، فیلسوفان، مترجمان، ادبا و استادان اعطا می شود، اولین بار به دستور ناپلئون بناپارت در سال ۱۸۰۸ میلادی پایگذاری شده و از آن زمان تاکنون، وزارت آموزش عالی کشور فرانسه هر سال در سراسر دنیا با مطالعۀ کارنامۀ پژوهشی برخی از پژوهشگران، متفکران و استادان و هنرمندان، این نشان بین المللی را به تعداد معدودی از آنها اهدا می کند.

یادآورمی شود: دراین ارتباط نیز درایران، تعدادی از نویسندگان، هنرمندان و استادان، قبلاً این نشان را دریافت کرده اند و در سال های گذشته نیز تعدادی از هنرمندان ایرانی، مترجمان برجسته ای که متون ادبی را از زبان فرانسه به فارسی ترجمه کرده اند، نویسندگان ایرانی که درعرصۀ ادبیات فارسی آثار برجسته ای از خود به جا گذاشته اند، برخی از استادان ادبیات فرانسه دردانشگاه های ایران موفق به دریافت نشان "نخل آکادمیک" شده اند.

امسال نیز پس از بررسی کارنامه های پژوهشی برخی از استادان و مترجمان و نویسندگان ایرانی، این نشان به دو نفر از استادان ادبیات فرانسه و ترجمه در دانشگاه های تبریز و الزهرا اهدا شد که در دانشگاه تبریز این نشان را دکتر الله شکر اسداللهی، از گروه آموزشی زبان و ادبیات فرانسه دریافت کرده است.

گفتنی است از سوابق علمی، پژوهشی و اجرایی این استاد دانشگاه تبریز از جمله می توان به تالیف و ترجمه ۹ کتاب، چاپ بیش از ۳۰ مقاله در مجلات ISI و علمی و پژوهشی، ارائه نزدیک ۳۰ مقاله در کنفرانس های ملی و بین المللی، از سوابق مدیریتی نیز می توان به معاونت تحصیلات تکمیلی دانشگاه، معاونت دانشکده، ریاست دانشکده، مدیریت گروه آموزشی زبان و ادبیات فرانسه اشاره کرد.

کلید واژه ها: تبریز