“سار زمستان” با شعار ایده‌هایی برای دنیای نو درموزه ملی علوم و فناوری برگزارشد

۰۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۶ کد : ۲۹۵۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۷
چهارمین کنفرانس سخنگاه اندیشه‌های راهبر (سار) به همت موزه ملی علوم و فناوری و با حضور علاقه‌مندان و فرهیختگان در سالن همایش موزه ملی برگزارشد.
“سار زمستان” با شعار ایده‌هایی برای دنیای نو درموزه ملی علوم و فناوری برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، براساس این گزارش، این مراسم با سخنرانی کوتاه هفت سخنران با موضوعات مختلف همراه بود که به ترتیب محمود کریمی، مروج تفکر خلاقانه، درخصوص سفر به بزرگ‌ترین آزمایشگاه جهان و ورود به سرن (سازمان اروپایی تحقیقات هسته‌ای) سخنرانی کرد.

دومین سخنران این مراسم، امیر توکلی، زمین شناسی بود که در زمینه فسیل‌ها و اهمیت آنها و اینکه این میراث در حال نابودی است سخن گفت. سخنرانان بعدی به ترتیب عبارت از: سپیده صبور (طراح رابط و تجربه کاربری) که در ارتباط با اثرگذاری در تجربه کاربری سخن گفت، عرفان فکری (جهانگرد و مدرس گردشگری) به این سئوال که «چگونه ارزان و ارزشمند سفر کنیم» پاسخ گفت، حامد میرزا خلیل (مروج نورپردازی پاک) در مورد آلودگی نوری، شروین وکیلی (نویسنده و پژوهشگر) و نشید نبیان (معمار و طراح) درباره مرکز نوآوری های شهری تهران یا توئیک سخنرانی کردند.

گفتنی است «کنفرانس سار» توسط موزه ملی علوم و فناوری از ابتدای سال ۱۳۹۵ راه اندازی شده و هدف از راه اندازی آن معرفی افراد خلاق و نوآور، ایده‌ها و تجربه‌های تاثیرگذار وهمچنین مسئله‌های چالش‌برانگیز است.

کلید واژه ها: موزه ملی علوم و فناوری