دانشگاه شهید رجائی درجایگاه سوم رتبه بندی فدراسیون سرآمدان علمی کشور قرارگرفت

۰۹ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۱ کد : ۲۹۵۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۰
در مراسمی که دردانشگاه علوم پزشکی تهران برگزارشد از دانشگاه شهید رجائی به دلیل کسب رتبه سوم سرآمدان علمی کشور تقدیر شد.
دانشگاه شهید رجائی درجایگاه سوم رتبه بندی فدراسیون سرآمدان علمی کشور قرارگرفت

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین مراسم دکترایوب اسماعیل پورکه به نیابت از ریاست دانشگاه شهید رجایی شرکت کرده بود، لوح تقدیر را از دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت کرد.

دکترعلیائی اضافه کرد: این برای دومین سال پیاپی است که فدراسیون سرآمدان علمی کشور که زیرمجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری کشور است اقدام به شناسایی برترین سرآمدهای علمی کشور کرده است و در سال جاری نیز دو نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه شهیدرجائی در بین ۱۰۰ نفر برگزیده کشور قرارگرفتند.

در سال جاری دکترمهدی نیک عمل دانشیار گروه فیزیک و دکترجواد بهشتیان دانشیار گروه شیمی درجایگاه برترین سرآمدهای علمی کشور قرارگرفتند.

درطی این مراسم که با ارائه گزارشی از روند انتخاب برترین سرآمدان کشور و نقش تولیدات کیفی آنها و ارجاعات تخصصی به مقالات آنها توسط دکترسعید سرکار آغاز شد به این موضوع اشاره شد که در بین ۱۰۱ نفر سرآمد علمی کشور دانشگاه شهیدرجائی با کسب ۴۱۸ امتیاز درجایگاه سوم کشور قرارگرفت.

رتبه بندی دانشگاه ها و موسسات پژوهشی به قرار زیر است: مقام نخست: دانشگاه علوم پزشکی تهران با ۱۱۴۹ امتیاز، مقام دوم: دانشگاه تحصیلات تکمیلی زنجان با ۶۰۰ امتیاز، مقام سوم: دانشگاه شهید رجائی با ۴۱۸ امتیاز، مقام چهارم: دانشگاه صنعتی شریف با ۲۲۹ امتیاز، مقام پنجم: پژوهشگاه فیزیک نظری IPM با ۲۱۲ امتیاز، مقام ششم: موسسه رویان با ۱۰۲ امتیاز

همچنین سهم مراکز مختلف نیز به شرح زیر است: ۷۷ نفر از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ۳۰ موسسه شامل سرآمد علمی، ۲۰ نفر از وزارت بهداشت با ۸ موسسه، ۲ نفر از وزارت جهاد و کشاورزی با ۱ موسسه، ۱ نفر از دانشگاه آزاد اسلامی، ۱ نفر از دانشگاه پیام نور

درپایان این نشست نیز دکترستاری به نقش مهم پژوهش در تولید ناخالص ملی اشاره کرد و با مهم دانستن نقش زیست بوم و اهمیت دادن به انسان، تفکر، خلاقیت، نوآوری و پژوهش به جای اهمیت دادن به موضوعات دیگر، سرمایه اصلی کشور را فرزندان این مرز و بوم دانست و از اصل نهادینه کردن پژوهش در تمامی ارکان زندگی به عنوان زیربنای آینده ای روشن یاد کرد.

همچنین وی با اشاره به حمایت های فدراسیون سرآمدان علمی از نخبگان کشور، اظهارامیدواری کرد درآینده خدمات بیشتری به سرآمدان علمی کشور شود.

 

کلید واژه ها: شهیدرجایی


( ۱ )