رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از شناسنامه دارشدن مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی با تصویب اساس نامه خبرداد

۰۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۶ کد : ۲۹۵۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۰۱
دکترمحمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه تمامی مراکزاین دانشگاه تا مهر ماه سال ۹۶ باید دارای اساسنامه و شخصیت حقوقی شوند، گفت: پیش نویس اساسنامه مراکز که مصوب شورای گسترش آموزش عالی می باشد به زودی برای اقدام در اختیار واحدهای استانی قرار می گیرد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از شناسنامه دارشدن مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی با تصویب اساس نامه خبرداد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترامید درجلسه رؤسای مراکز آموزش علمی کاربردی استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی یک دانشگاه کارآفرین است، درصورتی که خانواده ها با ماهیت اصلی این دانشگاه آشنا شوند علاقه مند به تحصیل فرزندان خود دراین دانشگاه خواهند شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه پیش بینی می شد در سال ۹۵ این دانشگاه ۸۷۰ هزار دانشجو داشته باشد و در پایان برنامه ششم توسعه یعنی پایان سال ۹۹ تعداد دانشجویان این دانشگاه به ۶۶۰ هزار نفر برسد، تأکید کرد: جمعیت دانشجویی این دانشگاه در حال حاضر نزدیک به ۴۵۰ هزار نفر است که از پیش بینی سال آخر برنامه توسعه نیز کمتر است.

دکترامید عنوان کرد: براساس پیش بینی برنامه ششم توسعه باید ۳۰ درصد از دانشجویان کشور تا پایان این برنامه آموزش های مهارتی را فرا گیرند.

وی افزود: با توسعه کیفیت فعالیت های این دانشگاه می توانیم روند آموزش مهارتی را نسبت به گذشته ارتقا دهیم، بنابراین پذیرش دانشجو دراین دانشگاه به روند صعودی تبدیل خواهد شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با بیان اینکه انعطاف پذیری از خصوصیات مهم و ارزشمند این دانشگاه به شمار می رود، گفت: این دانشگاه از انعطاف پذیری بالایی برخودار است به‌گونه ای که می توان طی یک نیمسال تحصیلی رشته و یا پودمان جدید تعریف و راه اندازی کرد و این درحالی است که این قابلیت در دیگر دانشگاه های کشور وجود ندارد.

دکترامید تأکید کرد: مراکز این دانشگاه با استفاده از قابلیت انعطاف پذیری این دانشگاه می‌توانند در تعریف رشته و دوره های جدید مهارتی فعالیت بیشتری داشته باشند و پس از تصویب این دوره‌ها نسبت به اجرا اقدام کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: واحدهای استانی باید از تفویض اختیاری که به آنها شده است استفاده کرده و با نیاز سنجی‌های استانی و منطقه‌ای و براساس آمایش آموزش عالی نسبت به تعریف رشته و پودمان‌های جدید اقدام کنند.

دکترامید با بیان اینکه استان بوشهر از ظرفیت مناسبی در امر گردشگری، تجارت، شیلات، نفت و گاز و پتروشیمی و گیاهان دارویی برخوردار است، اظهارداشت: براساس این پتانسیل‌ها می‌توان رشته‌های جدید تعریف و تصویب شود.

وی تأکیدکرد: طبق صحبت‌های صورت گرفته با استاندار بوشهر، واحد استانی با هماهنگی استانداری می‌تواند از ظرفیت شورای اداری و پتانسیل موجود استان استفاده کند و برای شغل های جدید و مورد نیاز استان رشته های جدید تعریف و به ستاد دانشگاه معرفی کند تا فرآیند تصویب طی شود.

دکترامید خاطرنشان کرد: برای تصویب اساسنامه مراکزی مورد تأیید قرارمی‌گیرند که از امکانات کافی، مدرسان برجسته، استاندارد فضا و کیفیت‌های آموزشی مطلوب برخوردار باشند.

وی با اشاره به سطح بندی مراکز این دانشگاه نیز گفت: براساس این سطح بندی که به زودی انجام می‌شود، مراکزی که در سطوح پایین‌تر قرارگیرند به آنها فرصت داده می شود تا حداقل امکانات مطلوب را فراهم کرده و تا زمان کسب استانداردهای لازم، فعالیت آنها به صورت موقت و محدود خواهد بود.

کلید واژه ها: جامع علمی کاربردی