نشست مشترک معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار به همراه جمعی ازمسئولان اداره جهاد کشاورزی

۰۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۸ کد : ۲۹۵۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۴
در راستای توسعه همکاری های دانشگاه با صنعت و جامعه، نشست مشترک معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار و اعضای هیئت علمی با جمعی از مسئولان اداره جهاد کشاورزی سبزوار دانشگاه فناوری های نوین سبزوار دراین دانشگاه برگزارشد.
نشست مشترک معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار به همراه جمعی ازمسئولان اداره جهاد کشاورزی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین جلسه دکترصادقی فر معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار ضمن خیرمقدم و تشکر از حضور مسئولان اداره جهاد کشاورزی به هدف برگزاری این جلسه اشاره کرد و گفت: دانشگاه نسل سوم فناوری های نوین سبزوار که با هدف کارآفرینی و ارتباط دانشجویان با صنعت در سال ۹۲ درشهرستان سبزوار تأسیس شد، در جهت نیل به این اهداف تفاهم نامه هایی را با بخش های مختلف منعقد ساخته است تا دانشجویان بتوانند در کنار آموزش با صنعت و محیط کار آشنا شوند.

وی افزود: دانشگاه ها با داشتن اعضای هیئت علمی و دانشجویان پتانسیل های خوبی برای کمک به بخش های مختلف جامعه در جهت دستیابی به دستاوردهای علمی برای پیشرفت اقتصادی کشور دارا می باشند.

دکترصادقی فر اظهارامیدواری کرد این همکاری ها زمینه ساز الگوی مناسب از ارتباط بین بخش های اجرایی و دانشگاه باشد.

درادامه مهندس امانیان معاون فنی اداره جهاد کشاورزی سبزوار ضمن معرفی حوزه های مختلف این اداره گفت: متاسفانه به دلیل کمبود بودجه اعتباری حوزه تحقیقات جهاد کشاورزی فاصله زیادی با حوزه اجرایی این اداره دارد تا جایی که در برخی موارد کشاورزان از این حوزه پیشی گرفته اند و این موضوع هزینه بر و ریسک پذیر می باشد.

وی افزود: به دنبال مرکز علمی یا دانشگاهی هستیم که بتواند در یک پروسه تحقیقاتی و علمی مشکلات موجود دربخش کشاورزی را بررسی و راه حل اجرایی به بهره برداران بخش کشاورزی ارائه کند.

مهندس رحیمی رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی سبزوار نیز دراین نشست گفت: علی رغم مشکلات بخش کشاورزی، این بخش تنها بخشی است که مولد بوده و رشد اقتصادی مثبتی دارد و می تواند اشتغال ثابت ایجاد کند.

وی به نیازهای تحقیقاتی بخش کشاورزی در منطقه سبزوار اشاره کرد و افزود: روش های مصرف کاهش انرژی، کشت درمحیط های کنترل شده و تولید سازه های سبک در ایجاد گلخانه و ازجمله این موارد بود.

همچنین استادان و اعضای هیئت علمی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار نیز درخصوص توانمندی ها دانشگاه درعرصه تحقیقاتی مطالبی ایراد کردند که با استقبال مدیران واحدهای مختلف جهاد کشاورزی مواجه شد.

درپایان مقررشد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه با اداره جهاد کشاورزی منعقد شود تا با معرفی ظرفیت ها و توانایی های دانشگاه گروه های هدف تعیین شده و درجهت رفع مشکلات اقداماتی صورت گیرد.

گفتنی است تشکیل دفتر مشترک علمی مابین دانشگاه فناوری های نوین سبزوار و جهاد کشاورزی سبزوار و حضور دانشحویان جهت کار آموزی در واحدهای مختلف جهاد کشاورزی از دیگر مصوبات این نشست علمی بود.

کلید واژه ها: فناوری های نوین