نشست جایگاه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی در توسعه علمی و بین‌المللی در موسسه آموزش عالی بینالود مشهد برگزار شد

۰۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۱۸ کد : ۲۹۵۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۰۴
نشست «جایگاه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی در توسعه علمی و بین‌المللی» به میزبانی موسسه آموزش عالی بینالود مشهد برگزار شد.
نشست جایگاه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی در توسعه علمی و بین‌المللی در موسسه آموزش عالی بینالود مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این جلسه که با حضور روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیردولتی مشهد برگزار شد، به گفت‌وگو پیرامون تسهیل روند جذب دانشجویان خارجی و تبادل علم در صحنه بین‌المللی برای موسسات غیردولتی پرداخته شد.

دکتر عراقچی معاون حقوقی و بین‌الملل وزارت امور خارجه موضوع جلسه را بسیار کاربردی و تخصصی اعلام کرد و گفت: امور خارجه از همکاری جهت تسهیل روند تبادل علم در صحنه بین‌المللی برای موسسات غیردولتی استقبال می‌کند.

وی گفت: پیشرفت و توسعه هر کشور بر اساس اتکا به منابع، قدرت، دانش و توانمندی داخلی است. اقتصاد مقاومتی درون‌زا و برون‌گراست، توانمندی علمی بومی و درون‌زا، به قدرت‌نمایی کمک می‌کند.

سپس دکتر بهزاد علیزاده، قائم مقام موسسه آموزش عالی بینالود مشهد ضمن پیشنهاد ایجاد دفتر مشترک همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه ها و موسسات غیردولتی خراسان رضوی، آمادگی موسسه آموزش عالی بینالود در مشارکت و ایجاد این دفتر را اعلام کرد.

گفتنی است در پایان نشست پرسش و پاسخ درباره موضوع نشست برگزار شد.