با توافق وزارت علوم و وزارت دفاع سالانه۶۰۰ دانش آموخته وظیفه دستیار پژوهشی پروژه‌های دفاعی می شوند

۰۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۴ کد : ۲۹۴۷۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۷۹۸
براساس تفاهم نامه‌ای که میان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به امضا رسید، سالانه ۶۰۰ دانش آموخته وظیفه(تحصیلات تکمیلی) با تخصص های مرتبط، دستیار پژوهشی پروژه‌های دفاعی می شوند.
با توافق وزارت علوم و وزارت دفاع سالانه۶۰۰ دانش آموخته وظیفه دستیار پژوهشی پروژه‌های دفاعی می شوند

 


به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، توافق نامه توسعه همکاری های آموزشی، پژوهشی و فناوری میان وزارت علوم و وزارت دفاع با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم و سردار دکتر حسین دهقان در محل وزارت علوم به امضا رسید.

تعریف ۳۰ فرصت مطالعاتی سالانه برای اعضای هیئت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور براساس شیوه نامه مورد توافق دو وزارتخانه علوم و دفاع از بندهای مهم این توافق نامه است.

همچنین براساس این توافق نامه وزارتخانه های علوم و دفاع دوره های پسا دکترا را جهت استفاده ازظرفیت فارغ‌التحصیلان دوره دکترای تخصصی در آزمایشگاهها و مراکز تحقیقاتی وزارت علوم تعریف و ایجاد می کنند.

گفتنی است محور اصلی توافق نامه توسعه همکاری های آموزشی، پژوهشی و فناوری میان وزارت علوم و وزارت دفاع، سفارش پروژه‌های تحقیقاتی در مرز دانش و سازگار با ظرفیت های تحقیقاتی دانشگاههای کشور در مقاطع تحصیلات تکمیلی علاوه بر همکاری های موجود است.

 

 


( ۲ )