دانشگاه حکیم سبزواری در طرح آمایش آموزش عالی به عنوان دانشگاه معین منطقه ۹ کشور معرفی شد

۰۷ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۱۰ کد : ۲۹۴۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۸۴
دکترجواد حدادنیا رئیس دانشگاه حکیم سبزواری از انتخاب این دانشگاه به عنوان دانشگاه معین منطقه ۹ کشور در طرح آمایش آموزش عالی وزارت علوم خبر داد.
دانشگاه حکیم سبزواری در طرح آمایش آموزش عالی به عنوان دانشگاه معین منطقه ۹ کشور معرفی شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترحدادنیا با اشاره به اینکه براساس تقسیم بندی های وزارت علوم دانشگاه‌های کشور درقالب ۱۰ منطقه قرارگرفت، گفت: براساس این تقسیم بندی هر منطقه دارای تعدادی دانشگاه معین می باشد که تمامی دانشگاه های آن منطقه موظف هستند هماهنگی‌های خود را با آن دانشگاه انجام دهند.

وی با یادآوری این مهم که دانشگاه حکیم سبزواری درجمع دانشگاه های منطقه ۹ کشور قراردارد، افزود: منطقه ۹ کشور از مهم ترین منطقه های وزارت علوم است و شامل دانشگاه های استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی و استان سمنان می باشد.

وی افزود: براساس طرح آمایش آموزش عالی و باتوجه به اجرای ماده۳ از سیاست ها و ضوابط اجرایی حاکم بر طرح آمایش آموزش عالی قرار گرفته بود، اولین مرحله برای انتخاب دانشگاه های معین شناسایی دانشگاه هایی است که نقش محوری ایفا می کردند.

دکترحدادنیا خاطرنشان کرد: با اجرایی شدن این موضوع زمینه ی ارتقای دانشگاه حکیم فراهم شد.

همچنین علاوه بردانشگاه های حکیم سبزواری و فردوسی مشهد، دانشگاه‌های بیرجند، سمنان و بجنورد نیز به عنوان دانشگاه معین معرفی شدند.

کلید واژه ها: حکیم سبزواری