مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارس اطلس از اجرای بزرگ ترین پروژه تولید نقشه های تصویری شهری به وسیله پهپاد درکشور خبرداد

۰۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۴ کد : ۲۹۳۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۱۶۷
مهران غفاری مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارس اطلس با اعلام این خبر گفت: شرکت دانش بنیان پارس اطلس از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری خراسان موفق به اجرای بزرگترین پروژه تولید نقشه های تصویری شهری به وسیله پهپاد در کشور شد.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارس اطلس از اجرای بزرگ ترین پروژه تولید نقشه های تصویری شهری به وسیله پهپاد درکشور خبرداد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، غفاری دراین خصوص گفت: این شرکت که از واحدهای فناور مرکز رشد فناوری تربت حیدریه می باشد که پس از گذران مدت دو سال فعالیت تحقیق و توسعه ای، با بومی سازی فرآیندها و دانش فنی و همچنین ساخت و تهیه سخت افزارهای مورد نیاز، موفق به تکمیل زنجیره مورد نیاز جهت اجرای پروژه های وسیع شهری به وسیله پهپادها شد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارس اطلس ادامه داد: درجدیدترین پروژه شرکت به سفارش شهرداری تربت حیدریه، نقشه های تصویری به روز شده محدوده ۳۰۰۰ هکتاری تربت حیدریه تهیه و تکمیل شد که از لحاظ وسعت منطقه پویش شده، بزرگترین پروژه از نوع خود در کشور می باشد.

غفاری اضافه کرد: دراین پروژه با تکیه بر فرآیند طراحی شده توسط شرکت دانش بنیان پارس اطلس، پس از ۱۲۰ نوبت پرواز پهپادها بر فراز تربت حیدریه در حدود ۳۵ هزار قطعه عکس خام اخذ شده است که از طریق پردازش این تصاویر، نقشه تصویری با قدرت تفکیک زمینی متوسط ۵ سانتی متر تولید و تحویل شد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان پارس اطلس درپایان گفت: نقشه های تصویری یا Orthophoto تصاویر هوایی کاملاً عمود و دارای مقیاس می باشند که در روش های مرسوم قبلی از طریق ماهواره و هواپیماهای سرنشین دار و طی فرآیندهای بسیار پرهزینه و زمان بر تهیه می شد که با اجرای موفق این پروژه توسط شرکت، زمینه تحولی بنیادین در به روز رسانی سریع و ارزان قیمت لایه های پایه در سامانه های اطلاعات مکانی شهری، ازطریق فناوری پهبادها فراهم شده است.

کلید واژه ها: شرکت دانش بنیان پارس اطلس


( ۳ )