دانشگاه جیرفت آماده میزبانی از ۲ شهید گمنام

۰۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۰ کد : ۲۹۳۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۷۷۸
دکترناصر برومند رئیس دانشگاه جیرفت، شهدای گمنام را مظهر ایثار و غیرت ایرانی توصیف کرد و گفت: این دانشگاه ۱۱ اسفند ماه جاری میزبان ۲ شهید گمنام دوران دفاع مقدس می باشد که تمهیدات و برنامه ریزی های لازم برای میزبانی ازاین عزیزان اندیشیده شده است.
دانشگاه جیرفت آماده میزبانی از ۲ شهید گمنام

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتربرومند درنشست برنامه ریزی استقبال و تشییع شهدای گمنام، گفت: شهدا در نظام جمهوری اسلامی نماد ایثار و فداکاری هستند و آنچه امروز کشور ایران اسلامی درعرصه های مختلف بدست آورده از برکت خون شهداست.

وی افزود: فرهنگ حسینی دراین کشور طنین انداز شده و در تاریخ حرکت های بزرگی به واسطه این فرهنگ شکل گرفته است.

دکتربرومند گفت: فرهنگ حسینی، انقلاب ما را نگه داشته و اکنون تمامی حرکت ها و بیداری اسلامی متاثر از انقلاب اسلامی است.

رئیس دانشگاه جیرفت با بیان اینکه هدف ما دربرنامه ریزی برای حضور این شهدا دردانشگاه باید برای همه اقشار به ویژه دانشجویان باشد اظهار کرد: اگر عموم مردم بویژه جوانان در آیین های استقبال و تشییع شهدا و دیگر مراسمی که به همین مناسبت برگزارمی شود حضور داشته و نقش آفرینی کنند، شاهد تاثیرگذاری و اشتیاق و جذب بیشتر مردم به این گونه برنامه ها خواهیم بود.

وی تصریح کرد: ۲ شهید گمنام ۱۰ اسفند وارد جیرفت می شوند و روز ۱۱ اسفند نیز دردانشگاه جیرفت تشییع و به خاک سپرده خواهند شد.

دکتربرومند گفت: آیین تشییع در دانشگاه جیرفت بعد از ظهر روز ۱۱ اسفندماه برگزارخواهد شد.

گفتنی است این نشست با حضور مسئول امورشهدای گمنام اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمان، معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار جیرفت، فرمانده انتظامی، فرمانده بسیج دانشجویی شهرستان و مسئول دفتر نهادرهبری، بنیادشهید و امورایثارگران شهرستان دردانشگاه جیرفت برگزار شد.

کلید واژه ها: جیرفت