برگزاری همایش مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات منطقه ۷ کشور در دانشگاه شیراز

۰۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۳:۴۷ کد : ۲۹۳۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۵۹۰
همایش یک روزه مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات منطقه ۷ کشور در تالار دکتر مصطفوی دانشگاه شیراز برگزار شد .
برگزاری همایش مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات منطقه ۷ کشور در دانشگاه شیراز

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این همایش دکتر فرشاد خون جوش، استاد دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر و مدیر مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه شیراز، بار دیگر، با اکثریت آرا به عنوان دبیر منطقه ۷ کشور انتخاب شد.
دکتر خون جوش، در این همایش با بیان اینکه فناوری اطلاعات محور توسعه به شمار می رود، اظهار داشت: اگر بخواهیم همگام با این پیشرفت ها به جلو برویم، ضروری است که هزینه های مناسب در زمینه توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات صورت گیرد.
استاد دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه شیراز گفت: برای پیشرفت باید برنامه های مدون تدوین شود و مدیران مختلف به آن پایبند باشند.
وی افزود: در یک سال گذشته بازدیدهای مختلفی توسط کارشناسان مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه شیراز از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی منطقه ۷ کشور شامل استان های فارس، بوشهر و کهگیلویه و بویراحمد صورت گرفته و برای توسعه فناوری اطلاعات در این واحدهای دانشگاهی پیشنهادات و مشاوره های لازم ارائه شده است.
دکتر خون جوش، توجه به زیرساخت و گسترش فناوری اطلاعات، سامانه های یکپارچه، خرید تجهیزات متناسب با یکدیگر، حرکت براساس نقشه راه IT ، امنیت شبکه و سیستم های اکانتیگ برای مدیریت شبکه را مورد تأکید قرارداد و گفت: دانشگاه های کمتر توسعه یافته در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات می توانند از راه حل ها و روش های موفق دانشگاه شیراز الگو برداری کنند و دانشگاه شیراز این آمادگی را دارد که در زمینه های مختلف به سایر دانشگاه ها خدمات مشاوره ای ارائه کند.

در ادامه این نشست مدیران مراکز فناوری اطلاعات و ارتباطات منطقه ۷ کشور به بیان گزارشی از دانشگاه های مربوطه پرداختند وکارشناسان مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه شیراز نیز نقاط قوت و ضعف این مراکز دانشگاهی را براساس بازدیدهای دوره ای بیان کردند.

گفتنی است اهدای لوح به مسئولان IT دانشگاه های منطقه ۷ پایان بخش این همایش بود.