بیش از دو هزار مقاله اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز در مجلات پژوهشی داخلی و خارجی منتشر شد

۳۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۶ کد : ۲۹۲۶۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۹۱
از دهه فجر ۹۴ تا دهه فجر ۹۵ تعداد ۲۰۵۴ مقاله از سوی اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز در مجلات معتبر علمی پژوهشی داخلی و خارجی منتشر شد.
بیش از دو هزار مقاله اعضای هیئت علمی دانشگاه تبریز در مجلات پژوهشی داخلی و خارجی منتشر شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمدرضا پورمحمدی رئیس دانشگاه تبریز با اعلام این خبر گفت: در این مدت یک هزار و ۲۱۵ مقاله در مجلات نمایه شده در پایگاه‌های مهم بین‌المللی از جمله Scopus ، WOS ، JCR چاپ شده است.

وی افزود: از این تعداد ۴۰۶ مقاله Q 1است که این امر کیفیت بالای تحقیق و پژوهش در دانشگاه تبریز را نشان می دهد.

دکتر پورمحمدی اجرای طرح‌های مشترک و تالیف مقاله با محققان و نویسندگان خارجی را از جمله برنامه راهبردی این دانشگاه در سال‌های اخیر بیان کرد و یادآور شد: این مسئله در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی نقش تعیین‌کننده‌ای دارد و در همین مدت زمانی ۱۸۶ مقاله مشترک با نویسندگان خارجی مستخرج از Scopus منتشر شده و همچنین ۳۵ پروژه مشترک بین المللی با محققان دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی خارج از کشور آغاز و ۲۶ تفاهم نامه جدید همکاری های علمی با دانشگاه های خارجی منعقد شده است.

وی انتشار ۸۳۹ مقاله علمی پژوهشی در مجلات نمایه شده در ISC را از دیگر دستاوردهای علمی اعضای هیئت علمی در طول فجر تا فجر گذشته بیان کرد و افزود: در این مدت همچنین ۱۰۴ طرح تحقیقاتی درون دانشگاهی به اعتبار بیش از چهار میلیارد ریال به اتمام و ۸۵ طرح تحقیقاتی نیز به تصویب رسیده است.

به گفته دکتر پورمحمدی در طول یکی سال گذشته ۴۶ فقره قرارداد با خارج از دانشگاه و صنعت با اعتباری بالغ بر بیش از ۷۳ میلیارد ریال منعقد شده و ۵۳ طرح تحقیقاتی نیز با اعتباری بالغ بر بیش از ۶۸ میلیارد ریال به اتمام رسیده است.

رئیس دانشگاه تبریز، بررسی ۱۷۷ اختراع ارجاعی از اداره ثبت اختراعات کشور، ارزیابی تخصصی ۱۱ اختراع به منظور صدور تائید علمی و ثبت هشت اختراع به نام این دانشگاه را از دیگر کارهای انجام شده در حوزه پژوهش بیان کرد.