عضویت دانشگاه سمنان در اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام مورد تایید قرار گرفت

۳۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۶ کد : ۲۹۲۶۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۶۰
در هفتمین کنفرانس عمومی اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام که در رباط مراکش برگزار شد، عضویت دانشگاه سمنان در این اتحادیه مورد تایید قرار گرفت.
عضویت دانشگاه سمنان در اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام مورد تایید قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، با توجه به تاکید وزارت علوم، دکتر عباس هنر بخش رئوف رئیس دانشگاه سمنان به عنوان نماینده دانشگاه سمنان و عضو هیئت شرکت کننده (روسای دانشگاه‌های عضو از ایران) در جلسات این مجمع حضور یافت که در قطعنامه پایانی آن عضویت دانشگاه سمنان به همراه پنج دانشگاه از سایر کشورهای جهان اسلام در این اتحادیه مورد تایید قرار گرفت.

بر پایه این گزارش، ارائه چندین پروژه علمی در زمینه توسعه عملکرد دانشگاه‌ها، برگزاری میزگردهایی درباره همکاری و مشارکت به منظور توسعه کار مشترک دانشگاهی و توسعه پایدار مالی و سازمانی عملکردی دانشگاه‌ها از جمله موضوعات مطرح شده در این مجمع دو روزه بود.

اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام در سال ۱۹۸۷ میلادی در رباط مراکش تأسیس شد. این اتحادیه وابسته به سازمان اسلامی آیسسکو است و هدف از تشکیل آن پشتیبانی از دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشورهای اسلامی و برقرار ارتباط میان آنهاست.

گفتنی است اتحادیه دانشگاه‌های جهان اسلام ( FUIW ) نقش به سزایی در تعمیق روابط کشورهای اسلامی و ترویج همکاری‌های علمی پ‌ژوهشی بین دانشگاه‌های کشورهای عضو بر عهده دارد. همکاری بین دانشگاه‌های کشورهای مختلف در سرزمین بزرگ اسلامی از طریق ( FUIW ) سامان‌دهی شده و با توجه به تنوع رشته‌های علمی هدایت و سازماندهی تخصصی می‌شود.

 

 


( ۱ )