رئیس دانشگاه یزد: جهاد علمی یکی از رسالت‌های شاخص دانشگاهیان در قبال خون شهداست

۳۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۱ کد : ۲۹۲۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۴۸
دکترمحمدصالح اولیا رئیس دانشگاه یزد درسومین کنگره شهدای دانشجوی استان یزد، جهاد علمی را یکی از رسالت‌های شاخص دانشگاهیان درقبال خون شهدا دانست و بیان کرد: دانشجویان عصر امروز می توانند با تأسی از خون شهدا نقش مهمی در استقلال اقتصادی، سیاسی،‌فرهنگی و اجتماعی کشور ایفا کنند.
رئیس دانشگاه یزد: جهاد علمی یکی از رسالت‌های شاخص دانشگاهیان در قبال خون شهداست

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدصالح اولیا دراین مراسم با اشاره به ضرورت زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا بویژه شهدای دانشجو، گفت: انجام وظایف محوله از جمله رسالت‌های ما در قبال خون شهداست.

وی دانشجویان نسل امروز را مخاطب پیام شهدا دانست و باتاکید بر ضرورت استفاده ازظرفیت جوانان در راستای توسعه بیش از پیش کشور درحوزه‌های مختلف افزود: استفاده از ابزارهای مناسب در زمینه فرهنگ‌سازی درجامعه ضروری است.

دکتر اولیا بابیان اینکه مقابله باتهاجم فرهنگی به مجاهدت همه جانبه نیازدارد، گفت: ظرفیت هنر در توسعه فرهنگی و اقتصادی کشور استفاده شود.

رئیس دانشگاه یزد بااشاره به اهمیت مسائل فرهنگی درجامعه خاطرنشان کرد: عرصه‌های فرهنگی و هنری از حساسیت بالایی برخوردار است و تنها راه رسیدن به تعالی دراین حوزه شناخت راه شهدا و عمل به آن است.

کلید واژه ها: یزد