باحضور دانشجویان، استادان و محققان علم فیزیک ،کارگاه فوتونیک فیزیک دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزارشد

۳۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۷ کد : ۲۹۲۴۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۰۵
کارگاه فوتونیک فیزیک، باحضور دانشجویان، اعضای هیئت علمی و محققان علم فیزیک دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزارشد.
باحضور دانشجویان، استادان و محققان علم فیزیک ،کارگاه فوتونیک فیزیک دردانشگاه صنعتی اصفهان برگزارشد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترپیمان صاحب سرا دبیربرگزاری این کارگاه با بیان اینکه فوتونیک شامل سه گرایش فوتونیک فیزیک، فوتونیک مخابرات و فوتونیک الکترونیک است، گفت: اشتیاق دانشجویان نسبت به فوتونیک فیزیک دردانشگاه صنعتی اصفهان زیاد بوده است.

وی جامعه کنونی را جامعه فناوری مدار دانست که فوتونیک در آن کاربردهای زیادی دارد و افزود: علوم و صنایعی مانند ادوات اپتیکی همچون تلسکوپ و میکروسکوپ، پزشکی و برش های لیزری در جراحی ها و داروها، هوافضا و ماهواره، لیزرها، مخابرات و فیبرهای نوری دقیق، محاسبات کوانتومی و کامپیوترهای کوانتومی در حوزه فوتونیک هستند.

دکترصاحب سرا بااشاره به پیگیری جدی دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان درسال جاری به منظور امکان‌سنجی ایجاد فوتونیک در این دانشگاه، تصریح کرد: قصد داریم با همکاری دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر، گرایش فوتونیک را دردانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی اصفهان راه اندازی کرده و با دانشگاه های اصفهان، صنعتی مالک اشتر و صاایران همکاری داشته باشیم.

گفتنی است دراین کارگاه، ۱۰۰ تن از دانشجویان، اعضای هیئت علمی و محققان کشوری در رشته فیزیک و مهندسی برق ازدانشگاه های صنعتی اصفهان، صنعتی شریف، اصفهان، صنعتی مالک اشتر، تبریز و صا ایران به مدت یک روز به بررسی پژوهش های جدید این حوزه پرداختند.

کلید واژه ها: صنعتی اصفهان


( ۱ )