دکتر رستمی ابوسعیدی: دانشگاه پیام نور به عنوان قطب بین المللی در برنامه ششم توسعه مطرح می شود

۲۸ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۶ کد : ۲۹۲۴۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۶۷۳
رئیس دانشگاه پیام نور گفت: با پیگیری های صورت گرفته و همکاری و تعامل خوب نمایندگان مجلس و دولت، دانشگاه پیام نور توانست به عنوان قطب بین المللی در برنامه ششم توسعه مطرح شود.
دکتر رستمی ابوسعیدی: دانشگاه پیام نور به عنوان قطب بین المللی در برنامه ششم توسعه مطرح می شود

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترعلی اصغر رستمی ابوسعیدی با اعلام این خبراظهار داشت: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص سیاست های ابلاغی علم و فن آوری مبنی بر حضور فعالانه در عرصه علم و دانش و همکاری با مراکز علمی و دانشگاهی جهان و همچنین سیاست وزارت علوم در راستای جذب دانشجوی خارجی، عزم دانشگاه پیام نور برای حضور موثر در عرصه بین الملل را جزم کرده است.

دکتر رستمی ابوسعیدی تاکید کرد: اگر بخواهیم در عرصه بین الملل رقابت کنیم باید در این عرصه حضور داشته باشیم و معنای دیپلماسی علمی نیز همین است که بتوانیم نقش موثر در عرصه بین الملل داشته باشیم.

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به ظرفیت داخلی این دانشگاه و گستردگی آن در کل کشور و همگامی کیفیت با کمیت و خصوصاً ظرفیت تلویزیون تعاملی این دانشگاه، بیان داشت: این نوید وجود دارد که دانشگاه پیام نور بتواند در عرصه بین الملل نیز مانند عرصه داخلی کارنامه موفقی داشته باشد.

دکتررستمی ابوسعیدی یادآور شد: البته دانشگاه پیام نور تاکنون در عرصه بین المللی نیز تلاش های موفقیت آمیزی انجام داده که وجود ۶۴ نمایندگی در کشورهای مختلف جهان و ۱۵ واحد برون مرزی این دانشگاه نمونه حضور اثرگذار در عرصه بین المللی است.

وی خاطرنشان کرد: به طور مثال فقط در کشور افغانستان ما چندین هزار نفر در این کشور در دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که یک وزیر، دو والی و رئیس مبارزه با مواد مخدر افغانستان فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور هستند.

رئیس دانشگاه پیام نور در تشریح به تصویب رسیدن هاب بین المللی دانشگاه پیام نورگفت: این قانون به دانشگاه پیام نور اجازه می دهد تا دانشگاه پیام نور با همکاری دانشگاه های بین المللی جذب دانشجو داشته باشد و دانشجویان بتوانند مدرک بین المللی از دانشگاه دریافت کنند.

 


( ۳ )