دکتر علی اکبری:دانشگاه ایلام در صدد تکثر دیپلماسی علمی است

۲۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۵۰ کد : ۲۹۲۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۸۱۲
نشست رئیس دانشگاه ایلام با دانشجویان خارجی این دانشگاه برگزار شد.
دکتر علی اکبری:دانشگاه ایلام در صدد تکثر دیپلماسی علمی است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد علی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام، در جمع دانشجویان کرد عراقی دانشگاه ایلام، اظهار داشت: : بهترین آدم ها برای تعامل میان فرهنگ ها، دانشگاهیان هستند که می توانند به عنوان سفیر و دیپلمات مروج اخلاق، فرهنگ، سیاست، و علم و دانش یک کشور باشند.

وی با اعتقاد به ایجاد دیپلماسی علمی در دانشگاه ایلام، بیان کرد: تحقق دیپلماسی علمی میان دو کشور پایه گذار دوستی مستمر و پایدار بوده و همه دیپلماسی های فرهنگی، اخلاقی، و سیاسی را نیز به همراه خواهد داشت.

دکتر علی اکبری به تلاش دانشگاه ایلام، برای افزایش جذب دانشجویان عراقی اشاره کرد و یادآور شد: اگر در میهمان نوازی دانشگاه ایلام، کمبودها و کاستی هایی بوده است، صادقانه برای رفع آنها تلاش خواهیم کرد.

رئیس دانشگاه ایلام، با اشاره به ایجاد اقامت برای حضور میهمانان عراقی در دانشگاه ایلام، گفت: دانشگاه ایلام از همه ظرفیت خود برای رفاه حال شما استفاده خواهد کرد و تلاش می کنیم برنامه هایی که با مشارکت و حضور شما در این مرکز آموزش عالی انجام می شود هم منفعت دو ملت، هم دانشگاه و هم دانشجویان را درپی داشته باشد.

وی با بیان اینکه دانشگاه ایلام در صدد تکثر دیپلماسی علمی است، افزود: به شما توصیه می کنم که از زبان فارسی بیشتر استفاده کنید، نه به خاطر اینکه زبان فارسی برتری دارد، بلکه آدم های چند زبانه تعامل بهتری با دنیا دارند و موجب آشنایی با فرهنگ های متفاوت خواهد شد.

دکتر علی‌اکبری به تداوم دوره آموزش زبان فارسی تا تسلط کامل دانشجویان عراقی اشاره و اضافه کرد: دانشگاه ایلام در نظر دارد با آموزش کامل زبان فارسی به دانشجویان عراقی از آنها به عنوان همکار و راهنما در برنامه ها و آموزش های گروه دوم استفاده کند.

رئیس دانشگاه ایلام، با بیان اینکه ترم دوم به فشردگی ترم اول نیست، تأکید کرد: با همکاری نیروی انتظامی در صدد تعویض ویزای توریستی شما به تحصیلی هستیم، و تمام تلاش دانشگاه ایجاد محل اقامت مناسبی در داخل شهر برای شما است.

دکتر علی‌اکبری در پایان از دانشجویان عراقی خواست، ترم دوم را ترم سازگاری با دانشگاه قرار دهند و سعی کنند دانشگاه غریبی را کنار گذاشته و در برنامه ها شرکت کنند و خود را جزو خانواده دانشگاه ایلام بدانند.

در پایان این دیدار دانشجویان عراقی با ابراز رضایت مندی از ایجاد فضای کسب علم و دانش و انتقال تجربیات استادان دانشگاه به دانشجویان میهمان عراقی، از مهربانی، صمیمیت، و تلاش خستگی ناپذیر ریاست دانشگاه، کارکنان و مردم ایلام، قدردانی کردند.