اخبارکوتاه دانشگاه بیرجند

۲۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۵:۴۲ کد : ۲۹۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۳
موفقیت دانشجویان دانشگاه بیرجند در بیستمین المپیاد علمی دانشجویی کشور دانشجویان دانشگاه بیرجند درمرحله اول بیستمین المپیاد غیر متمرکز و متمرکز علمی دانشجویی کشور رتبه های اول تا پنجم در رشته های مختلف ...
اخبارکوتاه دانشگاه بیرجند
موفقیت دانشجویان دانشگاه بیرجند در بیستمین المپیاد علمی دانشجویی کشور
دانشجویان دانشگاه بیرجند درمرحله اول بیستمین المپیاد غیر متمرکز و متمرکز علمی دانشجویی کشور رتبه های اول تا پنجم در رشته های مختلف را کسب کردند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  60 نفر از دانشجویان ممتاز این دانشگاه در رشته های مکانیک، آمار، علوم تربیتی، زراعت، عمران ، کامپیوتر، حقوق، برق، شیمی، زیست، الهیات و زبان و ادبیات و فارسی را در بیستمین المپیاد غیر متمرکز علمی دانشجویی کشور در قطب 3 دانشگاهی شرکت کردند که تعداد 10 نفر با رتبه های اول تا پنجم به مرحله نهایی راه یافتند.
مرحله نهایی المپیاد دانشجویی در پانزدهم مرداد ماه 1394 در تهران به صورت متمرکز برگزارخواهد شد.
المپیاد علمی دانشجویی در 16 رشته و به دو روش متمرکز وغیر متمرکز برگزار  می شود و دانشجویان سال سوم و چهارم مقطع کارشناسی می توانند در المپیاد شرکت کنند که روش متمرکز از طریق شرکت در آزمون سراسری کارشناسی ارشد و روش غیر متمرکز با رقابت برگزیدگان دانشگاه ها در 8 قطب دانشگاهی کشور صورت می گیرد.
گفتنی است قطب 3 دانشگاهی شامل 14 دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی از قبیل دانشگاه های فردوسی مشهد، سمنان، شاهرود ، حکیم سبزواری و دانشگاه بیرجند می باشد.
اهدای مجموعه ای 12000 جلدی کتاب و پایان نامه به دانشگاه بیرجند
با پیگیری و هماهنگی مسئولان دانشکده هنر دانشگاه بیرجند تعداد 12000 جلد کتاب در حوزه هنر ، علوم اجتماعی و علوم انسانی توسط دانشگاه هنر تهران به آن دانشکده هنر دانشگاه بیرجند اهدا شد.