اخبارکوتاه ازدانشگاه ولایت

۲۸ مهر ۱۳۹۳ | ۱۴:۰۶ کد : ۲۹۲۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۰۴
مراسم نکوداشت سالروز حافظ در ایرانشهر مراسم نکوداشت یادروز لسان الغیب خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی با همکاری دانشگاه ولایت و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایرانشهر برگزار شد . به گزارش روابط عمومی و...
مراسم نکوداشت سالروز حافظ در ایرانشهر
مراسم نکوداشت یادروز لسان الغیب خواجه شمس الدین محمد حافظ شیرازی با همکاری دانشگاه ولایت و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایرانشهر برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم که با حضور جمع پرشور اعضای هیئت علمی دانشگاه ولایت ، دانشجویان ، ادبا ،شاعران و فرهنگ دوستان ایرانشهری برگزار شد از تعداد 3 جلد کتاب که توسط دکتر موسی محمودزهی و عبدالغنی دامنی تالیف شده بود رونمایی شد .
در ادامه مراسم مقالات متعددی در رابطه با شخصیت و سیره حاظ نیز قرائت شد که مورد استقبال حاضرین قرار گرفت .
همچنین از جمله برنامه های این مراسم ارائه اشعار فارسی و بلوچی توسط شاعران شهرستان بود و اعلام گردید که با همت فرهیختگان ایرانشهری اولین فصلنامه فرهنگ و هنر بلوچی منتشر خواهد شد .
سپس سخنرانی دکترمصطفی دشتی و دکترموسی محمودزهی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ولایت از دیگر برنامه های مراسم نکوداشت حافظ بود .
گفتنی است از دیگر برنامه های این نکوداشت نیز می توان به برگزاری مشاعره و اجرای موسیقی سنتی اشاره کرد.
درپایان مراسم نیز از حافظ پژوهان و فرهنگیان شهرستان با اهدای لوح ،تقدیر بعمل آمد.
بازدید دبیر طرح های عمرانی منطقه هفت دانشگاه های کشور از طرح های عمرانی دانشگاه ولایت
دکتر درب منزی دبیر طرح های عمرانی منطقه هفت کشور از طرح های عمرانی دانشگاه ولایت بازدید کرد.
دکتر منزی پیشرفت پروژه های  طرح 50 درصدی آموزشی  دانشگاه ولایت را قابل تحسین دانست و گفت: دانشگاه ولایت نسبت به سایر دانشگاه ها دراجرای طرح های عمرانی خود پیشتاز بوده و رشد قابل توجهی را داشته که این خود مدیون تلاش های شبانه روزی مسئولان دانشگاه می باشد .
آغاز طرح پایش سلامت روان دانشجویان ورودی جدید توسط مرکز مشاوره دانشگاه ولایت
طرح پایش سلامت روان دانشجویان ورودی جدید توسط مرکز مشاوره دانشجویی دردانشگاه ولایت انجام شد .
این طرح ازتاریخ 20 لغایت 30 مهرماه ادامه داشته که دانشجویان ورودی جدید باتوجه به بخشنامه وزارت علوم،تحقیقات و فناوری ملزم به شرکت دراین طرح و تکمیل پرسشنامه سلامت روان هستند.