رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از راه اندازی نظام هوشمند نظارت بر فعالیت‌های مراکز علمی کاربردی این دانشگاه خبرداد

۲۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۵ کد : ۲۹۲۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۱۹
دکترمحمدحسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: درحال تدوین و اجرای نظام هوشمند ناظر بر فعالیت های دانشگاه هستیم و این نظام به زودی پیاده سازی می شود.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی از راه اندازی نظام هوشمند نظارت بر فعالیت‌های مراکز علمی کاربردی این دانشگاه خبرداد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترامید درمراسم تقدیر از دانشجویان نمونه، برگزیدگان جشنواره درون دانشگاهی حرکت و فعالان جشنواره رویش دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: با پیاده سازی نظام هوشمند ناظر برفعالیت‌های مراکز علمی کاربردی دانشگاه، بستری فراهم می‌شود تا دانشجویان بتوانند نظارت و ارزیابی بهتری ازفعالیت‌های آموزشی داشته باشند و پیشنهادات خود را به مسئولان دانشگاه ارائه کنند.

وی با تأکید بر اینکه دانشجویان باید مطالبه‌گر آموزش کیفی باشند، افزود: یکی از ارکان کیفی سازی این دانشگاه جذب مدرسان خبره و مهارتی برتر است که دراین زمینه برنامه ریزی صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: براساس فراخوان جدید جذب مدرس دراین دانشگاه بستری فراهم شده تا بهترین مدرسان شناسایی و جذب شوند.

وی با بیان اینکه «دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در حوزه‌های مختلف باید قادر به رقابت با دیگر دانشگاه‌های کشور باشد»، تأکید کرد: باتوجه به ظرفیت و توانایی که در میان دانشجویان این دانشگاه وجود دارد٬ جمعیت دانشجویی این دانشگاه نیز باید با دیگر دانشگاه های روزانه کشور رقابت کنند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی عنوان کرد: همچنین دانشگاه جامع علمی‌کاربردی باید درمیان زیرنظام‌هایی که مآموریت مشابه این دانشگاه دارند نیز جلوتر حرکت کند.

دکترامید همچنین اظهار کرد: طی چند ماه گذشته فعالیت‌های پژوهشی این دانشگاه به خوبی ارائه و به جامعه شناسانده شد.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی تأکیدکرد: باتوجه به پتانسیل دانشگاه درحوزه‌های پژوهش و فناوری برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا درنیمه اول سال ۹۶ و هم زمان با بیست و پنجمین سالگرد تأسیس این دانشگاه اقدام به برگزاری نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی و فناوری خود کند.

دکترامید گفت: دانشگاه جامع علمی‌کاربردی به عنوان دانشگاه نسل سوم و کارآفرین می تواند جایگاه خود را درمیان دانشگاه های برتر کشور ارتقا دهد.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی درادامه با بیان اینکه «دانشجویان یکی از ارکان مهم دانشگاه ها به شمار می روند» ٬ خاطرنشان کرد: از دانشجویان این دانشگاه انتظار دارم تا مطالبه گر کیفیت درمراکز باشند.

دکترامید گفت: این دانشگاه می تواند بهترین دانشجوهای کارآفرین و مهارتی را تربیت کند.

وی افزود: این دانشگاه در زمینه بازنگری و اصلاح برنامه های درسی از انعطاف پذیری و ابتکارعمل بیشتری نسبت به دیگر دانشگاه ها برخورداراست بنابراین با تصویب آیین نامه‌های لازم با کمک واحدهای استانی و مراکز آموزشی برنامه داریم بازنگری دروس و برنامه‌های درسی را سرعت بخشیم.

دکترامید اظهارکرد: طبق قانون برنامه ششم توسعه باید تا سال پایان برنامه، ۳۰ درصد جمعیت دانشجویی کشور را دانشجویان مهارتی تشکیل دهند که هنوز به آمار ۲۰ درصدی نیز نرسیده‌ایم.

وی درپایان گفت: براساس قوانین موجود در زمینه جذب دانشجوی مهارتی و کارآفرین محدودیتی وجود ندارد و این درحالی است که اکنون توسعه کمی در دانشگاه های روزانه کشور محدود شده است.

کلید واژه ها: جامع علمی کاربردی