اخبارکوتاه از دانشگاه صنعتی اصفهان

۱۱ مرداد ۱۳۹۳ | ۱۵:۴۵ کد : ۲۹۱۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۰
برگزاری دهمین همایش آشنایی با رشته های تحصیلی دانشگاه صنعتی اصفهان هم زمان با ایام انتخاب رشته های آزمون سراسری 1393 دانشگاه ها ومؤسسات آموزش عالی کشور، دانشگاه صنعتی اصفهان همایش بزرگ معرفی رشته های ...
برگزاری دهمین همایش آشنایی با رشته های تحصیلی دانشگاه صنعتی اصفهان
هم زمان با ایام انتخاب رشته های آزمون سراسری 1393 دانشگاه ها ومؤسسات آموزش عالی کشور، دانشگاه صنعتی اصفهان همایش بزرگ معرفی رشته های تحصیلی این دانشگاه را 14 و 15 مردادماه برگزار می کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین همایش که با حضور دانش آموزان ممتاز از سراسر استان برگزار می شود، ضمن معرفی امکانات، توانمندی ها، خدمات و ویژگی های برجسته دانشگاه صنعتی اصفهان، رشته های مختلف تحصیلی این دانشگاه و ابعاد گوناگون هر رشته توسط اعضای هیئت علمی و دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی معرفی خواهد شد.
همچنین این همایش برای دانش آموزان پسر درتاریخ 14 مردادماه و برای دانش آموزان دختر درتاریخ 15 مرداد ماه سال جاری در دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار می شود.
گفتنی است دانش آموزان ممتاز با معدل دیپلم بالاتر از 18 به منظور کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام جهت حضور در این همایش می توانند به آدرس اینترنتی http://hemayesh.iut.ac.ir مراجعه و یا با تلفن 33912722 (دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه صنعتی اصفهان) تماس حاصل کنند.
 
برگزاری چهارمین دوره طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه صنعتی اصفهان
چهارمین دوره طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه صنعتی اصفهان ازتاریخ 11 الی 16 مردادماه سال جاری دراین دانشگاه برگزار می شود.
حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی حیدری مسئول دفترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی اصفهان با اعلام این خبر گفت: با توجه به رسالت این نهاد مبنی بر توسعه و تعمیق آگاهی ها و علائق اسلامی دانشگاهیان، تبیین ارزش های اسلامی و نیز رشد بینش سیاسی درمحیط دانشگاه و در راستای معرفت افزایی استادان و حرکت به سمت دانشگاه اسلامی این طرح 11 لغایت 16 مرداد ماه برگزار می شود.
وی با اشاره به تعبیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که استادان دانشگاه به مثابه فرماندهان جنگ نرم و پرچم داران علم درکشور؛ دارای جایگاهی برجسته در توسعه فرهنگی و علمی کشور و تحقق دانشگاه تمدن ساز اسلامی هستند و تقویت ظرفیت های علمی و تربیتی استادان در راستای ارتقاء معرفت دینی این قشر فرهیخته از ضروریات است، افزود: برگزاری طرح ضیافت اندیشه استادان یکی از بزرگ ترین فرصت ها برای تحقق این امر مهم است.
حجت الاسلام حیدری با بیان دو محور اصلی این طرح گفت: "اندیشه سیاسی اسلام و مبانی انقلاب اسلامی" شامل شناخت نظام سیاسی اسلامی و بررسی شبهات مرتبط با آن، بررسی ساختار حکومت در اسلام، مفهوم شناسی و سیر تاریخی ولایت فقیه، آسیب شناسی و بررسی شبهات مربوطه و "اخلاق علمی و حرفه ای" عناوین اصلی این طرح است.
مسئول دفترنهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی اصفهان کلاس های فوق برنامه این طرح را شامل موضوعات فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و تربیتی با حضور اساتید و مدرسین توانمند کشوری جهت اعضاء هیئت علمی و خانواده آنان عنوان کرد.
وی درادامه افزود: طرح ضیافت اندیشه استادان دانشگاه صنعتی اصفهان با حضور 105 عضو هیئت علمی این دانشگاه برگزار می شود.