اخبار کوتاه دانشگاه یزد

۲۱ اسفند ۱۳۹۲ | ۱۳:۲۵ کد : ۲۹۰۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۸۷
<span id="ms-rterangepaste-start"></span> <div>میزگرد تخصصی مبارزه با مواد مخدر در دانشگاه یزد برگزارشد <br/>میزگرد تخصصی نقد و بررسی اقدامات مقابله ای با مواد مخدر و روان گردان ها به همت معاونت فرهنگی دانشگاه  یزددر این دانشگاه برگزار شد. <br/>به گز</div> ...
میزگرد تخصصی مبارزه با مواد مخدر در دانشگاه یزد برگزارشد
میزگرد تخصصی نقد و بررسی اقدامات مقابله ای با مواد مخدر و روان گردان ها به همت معاونت فرهنگی دانشگاه  یزددر این دانشگاه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این میزگرد تخصصی بنا به درخواست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان یزد، برای استفاده از نظرات علمی اساتید و دانشجویان و با حضور نمایندگان ستاد مبارزه با مواد مخدر و پلیس مبارزه با مواد مخدر، سازمان زندانها و بهزیستی استان برگزار شد.
بر پایه این گزارش، در این نشست سرهنگ ستوده نیا با ارایه گزارشی از عملکرد پلیس در این حوزه، ارایه دیدگاه های علمی و کاربردی اعضای هیئت علمی و دانشجویان را در حوزه مقابله با مواد مخدر خواستار شد.
گفتنی است در این جلسه راهکار استفاده از ابزارهای فرهنگی برای پیشگیری از عرضه و استعمال این بلای خانمان سوز به عنوان یکی از راهکارهای مفید و موثر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

تمهیدات دانشگاه یزد برای استمراربخشیدن به ارتباطات مجازی دانشجویان
با راه اندازی دو سرور پرقدرت جدید در مرکز فنآوری اطلاعات و خدمات رایانه‌ای دانشگاه یزد، سامانه‌ الکترونیک جدیدی در این دانشگاه در دسترس دانشجویان قرار می‌گیرد که با اختصاص یک نشانی پست الکترونیک به هر دانشجو، وی می‌تواند با دانشجویان دیگر این دانشگاه از طریق این سامانه در ارتباط باشد که این ارتباط پس از پایان تحصیلات آنان در این دانشگاه نیز همچنان استمرار خواهد یافت.
در سامانه مدیریت یادگیری دانشگاه یزد (سامیاد) نیز برای کلیه دانشجویان دانشگاه روی کارگزار stu.yazd.ac.ir حساب کاربری ایجاد شده است و دانشجویان می توانند از همان نام کاربری و رمز عبور ایمیل خود برای ورود به سامیاد استفاده کنند.
 برای دانشجویان نام کاربری، شماره دانشجویی و رمز عبور کد ملی (بدون صفرهای ابتدای آن) است. البته آن دسته از دانشجویانی که کد ملی آنان در سیستم جامع گلستان ثبت نشده است رمز عبور همان شماره دانشجویی قرار داده شده است.
کاربران می بایست پس از ورود، پروفایل کاربری خود را تکمیل کنند و در تکمیل اطلاعات خود موارد زیر را در نظر داشته باشند:از زبان فارسی برای ورود اطلاعات استفاده کنند و نام و نام خانوادگی را به صورت کامل وارد کنند.از همان نام کاربری که برای ورود به سیستم استفاده کردند برای آدرس پست الکترونیکی خود استفاده کنند.در قسمت کد شناسایی، شماره دانشجویی خود را وارد کنند.
گفتنی است در این سامانه دانشجویان می توانند از منابع درسی و کتاب تمرین و موارد دیگری که اساتید در این سامانه قرار داده اند استفاده کنند و در مورد آنها نظرخواهی کنند.

تقویت نقش مشورتی اعضای هیئت علمی در انتخاب مدیران گروه‌ها در دانشگاه یــزد
دکتر علی اصغر علمدار یزدی مدیر دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه یزد از برنامه این دفتر برای تقویت هرچه بیشتر نقش مشورتی هیئت علمی در انتخاب مدیران گروه‌های آموزشی خبر داد.
دکتر علمدار یزدی با بیان اینکه گروه‌های آموزشی به عنوان کانون تمام تلاش‌ها و حرکت‌های علمی - آموزشی، نقش محوری و اساسی را در توسعه و بهبود کیفیت آموزشی برعهده دارند، گفت: بر اساس شیوه‌نامه مصوب هیئت رییسه دانشگاه، مقرر شده است پیش از انتصاب مدیران گروه‌های آموزشی، با هماهنگی رؤسای دانشکده‌ها، افرادی از اعضای هیئت علمی که مایلند در چارچوب اهداف کلان دانشگاه مدیریت گروه‌های آموزشی را در هر دانشکده بر عهده بگیرند، برنامه‌های خود را در نشستی با حضور اعضای هیئت علمی گروه اعلام کنند و سپس از حاضران درخصوص انتخاب آنان برای این سمت، به صورت کاملا محرمانه و کتبی نظرسنجی شود.
وی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم با بهره‌مندی از دیدگاه‌های ارزنده اعضای هیئت علمی مزیت‌های این شیوه را ارتقا دهیم.
گفتنی است برای اولین بار در انتخاب مدیر گروه معماری دانشگاه یزد از این شیوه استفاده شد و اعضای هیئت علمی گروه معماری با حضور رییس دانشکده هنر و معماری و مدیر دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه، در خصوص انتخاب یکی از سه نامزد تصدی مدیریت این گروه، دیدگاه‌های مشورتی خود را کتبا و به صورت محرمانه به رییس دانشکده اعلام کردند.