اخبار کوتاه دانشگاه سلمان فارسی

۱۹ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۲۹ کد : ۲۹۰۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۶۶
برگزاری کارگاه دانش افزایی ویژه استادان با موضوع آسیب های اجتماعی در دانشگاه سلمان فارسی کارگاه دانش افزایی ویژه استادان با موضوع آسیب‌های اجتماعی با حضور دکتر هومان نارنجی‌ها استاد دانشکده توانبخ ...
برگزاری کارگاه دانش افزایی ویژه استادان با موضوع آسیب های اجتماعی در دانشگاه سلمان فارسی
کارگاه دانش افزایی ویژه استادان با موضوع آسیب‌های اجتماعی با حضور دکتر هومان نارنجی‌ها استاد دانشکده توانبخشی و مشاور ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این کارگاه آموزشی دکتر نارنجی‌ها به بیان روش‌های شناسایی دانشجویانی که دچار مشکلات عاطفی، ارتباطی و اعتیاد شده‌اند توسط استادان و چگونگی ایجاد ارتباط اولیه با آنان و سپس ارجاع این قبیل دانشجویان به مرکز مشاوره پرداخت.
وی با ذکر مثال‌ها و الگوهای استاندارد و آزمایش شده، انواع مختلف مشکلات دانشجویان را بازگو کرده و در هر مورد بهترین روش‌های برخورد را برای استادان حاضر در جلسه بیان کرد.
برگزاری کارگاه آموزشی ویژه سرپرستان خوابگاه‌های دانشجویی در دانشگاه سلمان فارسی
کارگاه آموزشی آشنایی با آسیب های اجتماعی با محوریت اعتیاد و مواد مخدر ویژه سرپرستان خوابگاه‌های دانشجویی برگزار شد.
کارگاه آشنایی با آسیب های اجتماعی با حضور هومان نارنجی‌ها استاد دانشکده توانبخشی و مشاور ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور و پژوهشگر آسیب‌های اجتماعی در دانشگاه سلمان فارسی  برگزار شد.
دکتر نارنجی ها ابتدا به آموزش شناخت انواع مواد مخدرسنتی، صنعتی و جدید و ابزارهای مصرف مرتبط با آن پرداخت و سپس روش‌های شناسایی دانشجویانی که دچار اعتیاد شده‌اند و چگونگی ایجاد ارتباط اولیه با آنان و سپس ارجاع این قبیل دانشجویان به مرکز مشاوره را توضیح داد.
وی با بیان اینکه یکی از دلایل افزایش اعتیاد در بین دانشجویان به باورهای غلطی برمی گردد که در مورد اعتیاد دارند گفت: این باورهای غلط باید اصلاح شود و بنده در کتاب خودم که اخیرا چاپ شده 44 باور غلط در زمینه اعتیاد را استخراج کردم که شما می‌توانید این لیست را کامل کنید و یا به تحقیق و پژوهش در این زمینه بپردازید.
دکتر نارنجی‌ها گفت: پس از ارجاع دانشجویانی که دچار آسیب‌های اجتماعی و به خصوص اعتیاد شده‌اند به مرکز مشاوره، لازم است که روند تغییرات، توسط مسئولان خوابگاه پیگیری و نظارت شود.