اخبار کوتاه از دانشگاه سمنان

۲۳ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۰:۵۷ کد : ۲۸۸۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۶۶
نهمین دوره مسابقات کشوری پل ماکارونی در دانشگاه سمنان برگزار می شود نهمین دوره مسابقات کشوری پل ماکارونی (گرایش راندمان سازه های سبک) به همت انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد .به گ...
نهمین دوره مسابقات کشوری پل ماکارونی در دانشگاه سمنان برگزار می شود
نهمین دوره مسابقات کشوری پل ماکارونی (گرایش راندمان سازه های سبک) به همت انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه سمنان برگزار خواهد شد .
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ؛ انجمن علمی مهندسی عمران دانشگاه سمنان در سال های گذشته با حمایت پژوهش سرای دانشجویی و با به کارگیری دانشجویان مستعد و کادری مجرب مسابقات پل ماکارونی کشوری را در بخش های مختلف برگزار کرده است.
امسال نیز این انجمن قصد دارد پس از هشت دوره برگزاری موفقیت آمیز نهمین دوره مسابقات را با قدرت هرچه بیشتر برگزار کند.
گفتنی است علاقمندان تا 21 اردیبهشت فرصت دارند برای ثبت نام در این مسابقه به آدرس www.semnanssce.ir مراجعه کنند.

برگزاری دوره آموزشی HSE پیمانکاران شرکت گاز در دانشگاه سمنان
 
دوره آموزشی HSEبهداشت ، ایمنی و محیط زیست  ویژه پیمانکاران شرکت گاز استان در دانشگاه سمنان آغاز شد .
دکتر مهدی پروینی مسئول کمیته ایمنی و عضو هیئت علمی دانشگاه سمنان با اعلام این خبر گفت : در این کارگاه آموزشی 11 روزه ، 20 نفر از پیمانکاران شرکت گاز استان آموزش های لازم در حوزه گاز رسانی را فرا می گیرند .
دکتر پروینی با بیان اینکه برای تدریس این کارگاه آموزشی از مدرسان و اساتید به نام دانشگاه های سمنان ، تهران ، شریف و متخصصان صنعتی با تجربه استفاده شده است افزود : ایمنی در حفاری ، کمک های اولیه ، مدیریت ریسک ، مدیریت بحران ، ایمنی گاز طبیعی ، ایمنی در پیمانکاری و ایمنی در حریق از محورهای این کارگاه آموزشی است .
وی کاهش حوادث در حوزه گاز رسانی و به روز شدن اطلاعات ناظران و پیمانکاران صنعتی گاز را از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی عنوان کرد .
مسئول کمیته ایمنی دانشگاه سمنان خاطر نشان کرد : این دوره آموزشی که از 15 فروردین آغاز و تا 26 ادامه دارد در راستای انعقاد تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه سمنان و شرکت گاز استان در حال برگزاری است .
یاد آور می شود ، قائم مقام رئیس دانشگاه سمنان و هیئت مدیره شرکت گاز استان هم از روند برگزاری این دوره آموزشی بازدید کردند .