احراز رتبه دوم دانشگاه کاشان در حمایت از طرح های پژوهشی در بین دانشگاه های کشور

۲۱ تیر ۱۳۹۵ | ۱۱:۱۱ کد : ۲۸۶۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۷
دانشگاه کاشان در بین دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رتبه دوم را از نظر تعداد طرح های پژوهشی حمایت شده به خود اختصاص داد.دکتر مجید منعم زاده، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه کاشان اظهار داشت: دا...
دانشگاه کاشان در بین دانشگاه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رتبه دوم را از نظر تعداد طرح های پژوهشی حمایت شده به خود اختصاص داد.
دکتر مجید منعم زاده، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه کاشان اظهار داشت: دانشگاه کاشان توانست با ارائه 175 طرح مورد حمایت، رتبه دوم را  در بین دانشگاه های وابسته به وزارت علوم و رتبه چهارم را در بین دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کسب کند و بعد از دانشگاه تهران قرار گیرد.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس گفته دکتر جعفر مهرداد رئیس بخش علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شیراز،  تعداد مقالات علمی ایران در سال 2015 حدود 34 هزار و 631 مدرک بوده است که این آمار ISI نشان می دهد که تعداد قابل توجهی از انتشارات علمی کشور مورد حمایت مالی موسسات و دانشگاه های کشور قرار گرفته و پژوهش موسسات آموزش عالی از سرمایه گذاری های علمی سود برده اند.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: بر این اساس میزان تولیدات علمی کشور در قالب مقالات پژوهشی علی رغم فشارهای مالی و تحریم های بانکی و اقتصادی، طبق آمار ISI نسبت به سال های قبل تا حدودی پیشرفت نشان می دهد.