اجرای مانور بزرگ تخلیه و اسکان اضطراری در قالب برنامه های هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان

۲۰ مهر ۱۳۹۳ | ۱۵:۰۱ کد : ۲۸۳۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۶۰
همزمان با هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی، مانور تخلیه و اسکان اضطراری با حضور عوامل امدادی هلال احمر، آتش نشانی، اورژانس،نیروی انتظامی و دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان در دانشگاه صنعتی خ...
اجرای مانور بزرگ تخلیه و اسکان اضطراری در قالب برنامه های هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان
همزمان با هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی، مانور تخلیه و اسکان اضطراری با حضور عوامل امدادی هلال احمر، آتش نشانی، اورژانس،نیروی انتظامی و دستگاه های عضو ستاد مدیریت بحران شهرستان  در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این مانور با حضور کارگروه های مرتبط در مدیریت بحران شهرستان بهبهان و نیز گروه ها و اکیپ های امداد و نجات همزمان با روز ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی برگزار شد.
بر پایه این گزارش، در این مانور که به منظور آموزش نحوه مقابله با حوادث و همچنین ایجاد آمادگی در برابر بروز حوادث و بلایای طبیعی برگزار شد، تیم های ارزیابی، امداد ،  تخلیه، درمان و اسکان عملیات مرتبط، وظایف خود را پس از اعلام زلزله فرضی به سرعت به اجرا درآورند.
دکتر مرتضی توکلی رئیس دانشگاه صنعتی خاتم الانبیاء بهبهان هدف از برگزاری این مانور در دانشگاه را واکنش سریع  دانشجویان و نیروها در مواقع اضطراری و  آمادگی و انسجام هر چه بیشتر دستگاههای امدادی و اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران عنوان کرد.
وی افزود: دستگاه‌های اجرایی که به نوعی متولی امداد و نجات هستند باید در مدت اجرای مانور به نقاط قوت و ضعف خود در ارائه خدمت به مصدومان و حادثه دیدگان ناشی از حوادث و بلایای طبیعی آشنا شوند. رویکرد اصلی مانور تخلیه و اسکان اضطراری افزایش توان کمی و کیفی امدادگران در مقابله با حوادث پیش‌بینی نشده است که این مانور با تجهیزات پیشرفته با موفقیت انجام شده است.