رئیس دفتر نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه رازی: طرح مدیریت سبز در مسیر رسیدن به توسعه پایدار در دانشگاه رازی در دست مطالعه و اجرا است

۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۱ کد : ۲۷۹۱۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۹۱۶
دکتر جهانگیر خزایی رئیس دفترنظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه رازی اظهار کرد: طرح مدیریت سبز در راستای توسعه پایدار در دانشگاه رازی با استفاده ازدانش، تخصص و مشارکت پرسنل دانشگاه در دفتر نظارت برطرح های عمرانی دردست مطالعه و اجراست.
رئیس دفتر نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه رازی: طرح مدیریت سبز در مسیر رسیدن به توسعه پایدار در دانشگاه رازی در دست مطالعه و اجرا است

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، رئیس دفتر نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه رازی عنوان کرد: این طرح علاوه بر کمک به حفظ محیط زیست در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، قطعاً در کاهش هزینه‌ها و آثار منفی مصرف گرایی بر محیط زیست مؤثر خواهد بود.

دکتر خزایی خاطرنشان کرد: طرح مدیریت سبز در مسیر رسیدن به توسعه پایدار در حال حاضر در برنامه ششم بسیار موردتوجه قرار گرفته که دانشگاه رازی با یک رویکرد اجرایی و عملی این طرح جامع را بازنگری و در حال اجرای آن است.

وی در خصوص اهداف اجرای طرح مدیریت سبز، یادآور شد: هدف از اجرای این طرح کاهش هزینه‌ها، کاهش انرژی و صرفه جویی در مصرف آب است.

وی گفت: تمام دستگاه‌ها باید در مسیر اجرای این طرح حرکت کنند زیراکه مسئولیت‌های اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی گام‌های اساسی هستند که کشور را به توسعه پایدار نزدیک می کنند.

دکتر جهانگیر خزایی اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید بر حفظ محیط‌زیست تاکید شده و بنابراین مسئله حفاظت از محیط‌زیست باید با جدیت دنبال شود که آئین‌نامه‌ای نیز در این خصوص برای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به تصویب رسیده است.

وی ادامه داد: دستگاه‌های دولتی با اجرای طرح مدیریت سبز به وسیله اصلاح الگوی مصرف می‌توانند نقش مهمی در مصرف انرژی و کاهش آلودگی محیط زیست داشته باشند.

خزایی بیان داشت: توسعه پایدار با هم‌فکری و همراهی کلیه همکاران دانشگاهی محقق خواهد شد.

وی همچنین از مشارکت بدنه دانشگاه خبر داد و گفت: دانشگاهیان بدون مشاوره از شرکت های خصوصی به طور خودجوش طرح توسعه مدیریت سبز را در دانشگاه دنبال می کنند و تا به حال نتایج خوبی نیز به دنبال داشته است.