امضای توافق‌نامه همکاری بین دانشگاه بیرجند و دانشگاه خاتم النبیین (ص) افغانستان

۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۶ کد : ۲۷۹۱۰ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۴
توافق نامه همکاری بین دانشگاه بیرجند و دانشگاه خاتم النبیین (ص) افغانستان توسط رؤسای دو دانشگاه امضا شد.
امضای توافق‌نامه همکاری بین دانشگاه بیرجند و دانشگاه خاتم النبیین (ص) افغانستان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر خلیل خلیلی رئیس دانشگاه بیرجند با برشمردن امکانات دانشگاه بیرجند گفت: در راستای گسترش روابط علمی بین‌المللی تلاش‌های زیادی صورت پذیرفته که امضای بالغ بر ۲۰ تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های مطرح دنیا از جمله این فعالیت‌ها است.

وی با بیان مشترکات فراوان میان دو کشور، بر پذیرش دانشجویان تحصیلات تکمیلی و بورسیه اعضای هیئت علمی دانشگاه خاتم النبیین (ص) تأکید کرد.

دکتر خلیلی ضمن اعلام آمادگی دانشگاه بیرجند جهت همکاری‌های آموزشی و پژوهشی اعلام کرد: دانشگاه بیرجند آماده است دوره‌های خاص کوتاه مدت برای اعضای هیئت علمی و دانشجویان تحصیلات تکمیلی را برگزار کند.

در ادامه دکتر سجادی رئیس دانشگاه خاتم النبیین (ص) و نماینده مجلس افغانستان با اعلام اینکه تاکنون در راستای گسترش روابط دو کشور و ارتقای علمی قدم‌های مؤثری برداشته شده است گفت: این توافق‌نامه می‌تواند زمینه‌های تعامل علمی را در موضوعات مورد علاقه طرفین فراهم سازد.

وی با بیان اینکه ۱۲۷ دانشگاه غیردولتی در کشور افغانستان مشغول فعالیت علمی هستند، گفت: این دانشگاه رتبه دوم در بین دانشگاه‌های خصوصی را به خود اختصاص داده و در حال حاضر ۵۰۰۰ دانشجو و ۷۸ عضو هیئت علمی دارد.

دکتر سجادی در ادامه علاقه‌مندی خود نسبت به تبادل تجربیات در جهت کمک به دانشجویان و توانمندسازی اعضای هیئت علمی، برگزاری سمینارهای مشترک علمی در دو دانشگاه، راه‌اندازی مرکز تحقیقاتی مشترک و انتشار فصلنامه مشترک بین دو دانشگاه را اعلام کرد.

این توافق‌نامه به منظور توسعه و ارتقای سطح همکاری‌های علمی، فرهنگی و بهره‌گیری بهینه از امکانات در جهت تحقق اهداف مشترک میان دانشگاه بیرجند و دانشگاه خاتم النبیین (ص) افغانستان به امضا رسید.

گفتنی است در پایان این مراسم هیئت اعزامی از دانشگاه خاتم النبیین (ص) از امکانات آزمایشگاهی دانشگاه بیرجند بازدید کردند.