برگزاری نمایشگاه نقش دانشگاه در مهندسی دفاع مقدس دردانشگاه صنعتی اصفهان

۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۴ کد : ۲۷۸۵۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۶
همزمان با سومین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان اصفهان، نمایشگاه "نقش دانشگاه در مهندسی دفاع مقدس" با حضور رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در سالن شهید آوینی این دانشگاه آغاز به کار کرد.
برگزاری نمایشگاه نقش دانشگاه در مهندسی دفاع مقدس دردانشگاه صنعتی اصفهان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان در آیین افتتاحیه این نمایشگاه، با ابراز خرسندی از میزبانی این دانشگاه از سومین کنگره بزرگداشت شهدای دانشجوی استان اصفهان، گفت: مهم‌ترین هدف از برگزاری این کنگره در طول سه سال گذشته، پیام‌رسانی و الگوسازی برای نسل امروز بوده است.

دکتر مدرس هاشمی با تأکید بر نقش پررنگ و مؤثر دانشگاه‌های کشور در طول دفاع مقدس؛ ارایه نقش دانشگاه در حوزه مهندسی و تأکید بر نقش آن ها در جنگ تحمیلی را هدف اصلی برگزاری این نمایشگاه در کنار دیگر برنامه‌های کنگره عنوان کرد.

وی با اشاره به این که در این نمایشگاه، دستاوردها و امکانات دانشگاه‌ در حوزه مهندسی و تحقیقات مرتبط با دفاع مقدس به نمایش گذاشته شده،افزود: متخصصین ایثارگر، با حضور در غرفه های مهندسی دریایی، مهندسی رادار، امنیت و رمز، مهندسی ویژه، مهندسی سازه و عملیات خاکی، مهندسی آب، تجهیزات خودرویی و امداد و درمان به تشریح این دستاوردها خواهند پرداخت.

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان این که آغاز به کار بعضی از حوزه‌های مهندسی همزمان با دفاع مقدس بوده است، گفت: حوزه‌هایی مانند زیر دریا، امنیت و رمز و دیگر مهندسی ها پس از پایان جنگ تحمیلی برکات و دستاوردهای بسیار گسترده و وسیعی را به جامعه عرضه داشته‌ است.

دکترمدرس هاشمی در پایان ابراز امیدواری کرد بازدید از دستاوردهای دانشگاه‌ها در حوزه مهندسی دفاع مقدس، منجر به تقویت روحیه خودباوری در دانشجویان شود.

گفتنی است نمایشگاه "نقش دانشگاه در مهندسی دفاع مقدس"از 23 تا 25 بهمن ماه در سالن شهید آوینی دانشگاه صنعتی اصفهان پذیرای علاقمندان آشنایی با دستاورهای دانشگاه در این زمینه است.