رئیس دانشگاه ایلام: ۲۲ بهمن روز تجمیع سلایق ملت ایران برای تکریم انقلاب

۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۵۳ کد : ۲۷۸۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۸۱
مراسم جشن انقلاب همزمان با نهمین روز از دهه مبارک فجر با همت معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه با حضور هیئت رئیسه، معاون نهاد رهبری و خانواده بزرگ دانشگاه ایلام برگزار شد.
رئیس دانشگاه ایلام: ۲۲ بهمن روز تجمیع سلایق ملت ایران برای تکریم انقلاب

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدعلی‌اکبری رئیس دانشگاه ایلام ضمن خیرمقدم به خانواده اعضای هیئت علمی و کارکنان دانشگاه ایلام گفت: 22 بهمن اتفاق نیفتاد مگراینکه همه با هم جمع شده و قبول کردند برای اعتلای کشور دست دردست یکدیگر بگذارند.

وی افزود: ملت ایران هر جا همچون 22 بهمن عمل کرده اند در تمامی شرایط حساس و بحرانی توفیق و پیروزی قرین و همراه این ملت و نظام بوده است.

رئیس دانشگاه ایلام تاکید کرد: امسال همانند سال های گذشته مردم با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن نشان می دهند که این انقلاب و نظام متعلق به همه است.

دکترعلی اکبری یادآورشد: این انقلاب حاصل خون شهدا و نتیجه تلاش ملت ایران درتمامی برهه ها ازجمله دفاع مقدس است و همه در به پیروزی رساندن و پاسداشت و حفاظت از آن سهیم هستند.

وی با بیان اینکه دهه فجر یک نقطه عطف درتاریخ جمهوری اسلامی ایران است، زیرا مسیر حرکت نظام به سمت دینداری و عقلانیت تغییر کرد، گفت: اکنون زمان آن است که درخصوص مسیر حرکت آینده کشور برنامه ریزی کنیم.

درابتدای این جشن حجت الاسلام سیدهاشمی معاونت فرهنگی نهاد با تبریک ایام الله دهه فجر و گرامی داشت یاد وخاطره امام (ره)، شهدا، ایثارگران وپیشگامان نهصت انقلاب اسلامی اظهارکرد: امیدوارم همه ما قدردان رشادت وگذشت های همه این عزیان باشیم، زیرا این انقلاب درسخت ترین شرایط زمان اتفاق افتاد. چنانچه امام عزیزمان ازآن به عنوان معجزه قرن نام بردند و وجود این انقلاب اسلامی یک نعمت بزرگی است که قابل انکار برای دوست ودشمن نیست زیرا این انقلاب با ایثار و فداکاری به وجودآمده وتحقق یافته است وموجب شده است به همه مردم جهان هویت واستقلال ببخشد.

وی افزود: درانقلاب اسلامی، ما چهار مرحله و گام راباید طی بکنیم که در گام نخست به لطف خدا، امام راحل هویت نظام اسلامی را با آرای مردم تصویب کردند و در گام های بعدی دولت اسلامی، جامعه اسلامی وسپس تمدن اسلامی قراردارند که انشاالله به هدف متعالی نظام که رسیدن به تمدن اسلامی است برسیم.