موفقیت محققان دانشگاه حکیم سبزواری در طراحی و تولید شیشه رسانای الکتریسیته با روکش FTO

۲۴ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۴۹ کد : ۲۷۸۴۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۰۱
شیشه رسانای الکتریسیته با روکش FTO جهت استفاده در نانوافزاره های الکترونیکی در آزمایشگاه نانو مواد دانشگاه حکیم سبزواری طراحی و تولید شد.
موفقیت محققان دانشگاه حکیم سبزواری در طراحی و تولید شیشه رسانای الکتریسیته با روکش FTO

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر غلامعلی فرزی، دانشیار دانشکده فنی مهندسی دانشگاه حکیم سبزواری با اعلام این خبر، گفت: گروه مهندسی مواد و پلیمر دانشکده فنی و مهندسی موفق به طراحی و ساخت شیشه رسانای الکتریسیته با روکش «FTO» شد.

وی با اشاره به اینکه نمونه طراحی شده در دانشگاه حکیم سبزواری دارای رسانایی بسیار خوبی نسبت به نمونه‌های خارجی موجود در بازار است، افزود: کاربرد شیشه رسانای الکتریسیته با روکش FTO  در ساخت سلول های خورشیدی، صفحات لمسی گوشی‌های تلفن همراه، صفحاتLCD و LEDاست

دانشیار دانشکده فنی مهندسی دانشگاه حکیم سبزواری خاطر نشان کرد: ساخت این شیشه رسانای الکتریسیته با روکش «FTO»کمک شایانی به ساخت سلول های خورشیدی و نانوافزاره های الکترونیکی می کند.

دکتر فرزی ادامه داد: بازار جهانی این نمونه شیشه معادل یک میلیارد و ششصد میلیون دلار است که سهم بازار ایران در تولید این شیشه صفر است.

دانشیار دانشکده فنی مهندسی دانشگاه حکیم سبزواری عنوان داشت: ساخت شیشه رسانا اولین مرحله از ساخت سلول های خورشیدی است که از محورهای پژوهشی ما در دانشکده فنی مهندسی دانشگاه حکیم سبزواری می باشد و در این زمینه تحقیقاتی با دانشگاه لیون ۱ فرانسه همکاری می کنیم