معاون فرهنگی و اجتماعی وزیرعلوم با امام جمعه سمنان دیدار و گفتگو کرد

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۰۳ کد : ۲۷۸۳۷ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۶۶۳
آیت الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان با برشمردن شاخص ها و معیارهای مختلف در انتخاب استادان در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، گفت: مسئولان دانشگاه در انتخاب استادان درکنار توجه به دانش بالای آنان، خصوصیات رفتاری، کرداری، اخلاق و سابقه افراد را هم ملاک ارزیابی قراردهند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیرعلوم با امام جمعه سمنان دیدار و گفتگو کرد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، آیت الله شاهچراغی در دیدار با دکترسیدضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیرعلوم، تحقیقات و فناوری و رئیس دانشگاه سمنان با بیان این مطلب گفت: دانشجویان در محیط دانشگاه و مراکز آموزش عالی رفتار و کردار و اخلاق استادان را الگوی خود قرار می دهند و از آن پیروی می کنند.

وی بااشاره به اینکه باید روی مسئله اخلاق دردانشگاه ها تکیه کرد، افزود: تواضع، فروتنی، محبت و مدارا، از اخلاق اسلامی است و مسئولان دانشگاه باید به این موارد و موضوعات توجه داشته باشند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه سمنان بیان کرد: وحدت و انسجام غیرقابل وصفی در بین مسئولان و مردم وجوددارد و استان سمنان با داشتن جمعیت ۷۰۰ هزار نفری دارای مردمانی با فرهنگ بسیار بالا است.

وی دانشگاه سمنان را از دانشگاه های خوب و خوشنام کشور ارزیابی و بر حفظ این خوشنامی تاکید کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیرعلوم، هم دراین دیدار با بیان اینکه افزایش بسترهای وحدت و همدلی یکی از حوزه‌های فعالیت فرهنگی و ماموریت های این حوزه است، گفت: هرزمانی که درمسائل مختلف استانی، شهرستانی، سیاسی و اجتماعی وحدت و همدلی وجود نداشته، شاهد آسیب جدی بوده ایم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیرعلوم، بااشاره به اینکه دربخش فرهنگی دانشجویان امروز نسبت به دوران قبل تفاوت‌هایی وجود دارد که این تفاوت سلیقه طبیعی است و با توجه به عصر رسانه، نگاه، مطالب جدید، ایده‌ها، سلیقه ها و مطالبات تغییر پیدا کرده است.

وی اضافه کرد: این نمادها و علایق به معنای از دست رفتن نسل جوانان نیست و همه جوانان به کشور، نظام و آرمان‌های انقلاب اسلامی علاقه‌مند هستند.

دکترهاشمی ادامه داد: سیاست های فرهنگی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی درسال های اخیر بر این اساس بوده که بتوانیم با وحدت و همدلی همه جانبه حرکت کنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیرعلوم، با بیان اینکه اکنون زمینه های خوبی دردانشگاه ها و مراکز آموزش عالی وجود دارد و ظرفیت دانشجویی نیز بالا است، گفت: امروز دردانشگاه‌‌ها علاقه به امور دینی و انقلابی بالاست.

گفتنی است دکترهاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حجت الاسلام حسین ذوالفقاری مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه دردانشگاه سمنان، دکترعباس هنر بخش رئوف رئیس دانشگاه سمنان و جمعی از مدیران و معاونان دانشگاه سمنان دراین دیدار حضور داشتند.