معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم: دانشگاه ها باید به عنوان اتاق فکر، ارائه دهنده راهکار حل مشکلات و پیشبرنده مسائل مختلف باشند

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۵:۲۹ کد : ۲۷۸۳۶ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۷۹۸
دکترسیدضیاء هاشمی درنشست کارگروه اجتماعی، فرهنگی و تخصصی اتاق فکر استان سمنان که باحضور دکترعباس هنربخش رئوف رئیس دانشگاه سمنان، امیربینایی مدیرکل دفتر اموراجتماعی استانداری سمنان و جمعی از استادان دانشگاه های استان دردانشگاه سمنان برگزار شد ، به تفاوت دانشگاه ها با سایر سازمان ها و نهادها اشاره کرد و گفت: دانشگاه ها با استقلال نسبی که دارند عرصه گفت وگو و گفتمان را ایجاد می کنند.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم: دانشگاه ها باید به عنوان اتاق فکر، ارائه دهنده راهکار حل مشکلات و پیشبرنده مسائل مختلف باشند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکترهاشمی با تاکید براینکه دانشگاه ها ومراکزآموزش عالی اتاق های فکر جامعه هستند، گفت: ایده اتاق فکر دانشگاه ها و مراکزآموزش عالی باید باعث اصلاح و منشا تحولات طرح های کلان در کشور شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: محصولات فکری و نظریه های تولیدی اتاق فکر درقالب مسئله شناسی و راهبردی در اختیار ریاست محترم جمهوری و دستگاه های مرتبط که منشا تحولات طرح های کلان در کشور است قرارمی گیرد و ازاین طریق باعث تغییر مسیر واصلاح طرح ها می شود.

وی با بیان اینکه در سفرهای ریاست محترم جمهوری به استان ها یکی از جدی ترین گزارشات که مبنای تصمیم گیری طرح های اتاق فکر استان ها بوده است، تصریح کرد: محصولات تولیدی این اتاق فکرها بدون صرف هزینه، به تولید نظریه های جمعی از نخبگان می پردازد.

گفتنی است شبکه اتاق فکر استانی به عنوان طرحی از سال ۱۳۹۳ به صورت مشترک به وسیله مرکز بررسی های راهبردی ریاست جمهوری و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تاسیس شده است.

 

کلید واژه ها: دکترهاشمی


( ۱ )