رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) : به دنبال کیفی سازی فعالیت های تحصیلی و تقویت پژوهش های کاربردی هستیم

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۵:۰۴ کد : ۲۷۸۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۳۸
دکتر سید ابوالحسن نائینی رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با تبریک دهه مبارک فجر و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب گفت: امسال در حالی به استقبال سی و نهمین سالگرد انقلاب می رویم که انقلاب یکی از یاران وفادار خود را از دست داده است و نبود آیت اله هاشمی ضایعه بزرگی است.
رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) : به دنبال کیفی سازی فعالیت های تحصیلی و  تقویت پژوهش های کاربردی هستیم

  به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،  وی در ابتدای نشست خبری خود با اصحاب رسانه   در تشریح عملکرد سه ساله دانشگاه گفت: در حال حاضر با داشتن ۲۹۱  نفر عضو هیئت علمی، تعداد ۸۱۶۴ دانشجو در ۱۶۴ رشته در این دانشگاه تحصیل می کنند که ۵۲ درصد آن را بانوان و ۴۸ درصد را آقایان تشکیل می دهند.

   دکترنائینی بیان کرد: در بخش بین الملل نیز در حال حاضر ۱۰۸۳ دانشجوی خارجی از ۲۲ کشور جهان در رشته های علوم اجتماعی، حقوق، فنی، عمران، مکانیک در این دانشگاه تحصیل می کنند.

   رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) با اشاره به چشم انداز دانشگاه در افق ۱۴۰۴ هم گفت: در برنامه چشم انداز دانشگاه به جای افزایش رشته و دانشجو به دنبال کیفی سازی فعالیت های تحصیلی هستیم و پژوهش های کاربردی را تقویت خواهیم کرد.

وی بیان کرد: باید دانشگاه بتواند نیازهای استان و هر منطقه را برطرف کند لذا در ادامه کار درصددیم رشته هایی را تاسیس کنیم که کاربردی باشد و نیازهای منطقه را پاسخ دهد.

دکتر نائینی اظهارداشت: استان قزوین منطقه ای کشاورزی و صنعتی است و ما نیز در توسعه فعالیت ها برای تامین نیازهای محلی نسبت به ایجاد دانشگاه های کاربردی اقدام کردیم و از سال ۹۳ دانشکده کشاورزی در  این دانشگاه مستقل شد.

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) گفت: به منظور تامین نیاز علمی در پایتخت خوشنویسی کشور بزودی رشته خوشنویسی در مقطع کارشناسی در دانشگاه بین المللی قزوین راه اندازی می شود.

وی بیان کرد: قزوین به عنوان پایتخت خوشنویسی کشور شناخته شده و ضرورت ایجادرشته هایی مرتبط احساس می شد که در این راستا از سال اینده رشته خوشنویسی را در این دانشگاه راه اندازی خواهیم کرد و انشاا... راه اندازی این رشته مقدمه ایجاد دانشکده هنر در دانشگاه است که این مسیر نیز در استان هموار شده است.