کسب سه عنوان دانشگاه فردوسی مشهد دردومین گردهمایی تقدیر از فعالان قرآن و عترت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۴ کد : ۲۷۸۲۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۲
دانشگاه فردوسی مشهد موفق به کسب سه عنوان برتر دردومین گردهمایی تقدیر از فعالان قرآن و عترت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی شد.
کسب سه عنوان دانشگاه فردوسی مشهد دردومین گردهمایی تقدیر از فعالان قرآن و عترت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دومین گردهمایی تقدیر از فعالان قرآن و عترت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی استان خراسان رضوی، 95 دانشگاه فردوسی مشهد برگزارشد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحی رئیس نهادنمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه فردوسی مشهد، دراین مراسم گفت: اشتباه است که فکر کنیم تبلیغ دین و رساندن پیام الهی به مردم، منحصر به فرهنگ انبیا بوده است بلکه تبلیغ دین وظیفه‌ای همگانی است و منحصر به روحانیت نیست و یادآورشد درعرصه تبلیغ دین باید فرصت‌ها و تهدیدهای پیش‌رو را بشناسیم و نسبت به جامعه مخاطب خود آگاهی داشته باشیم.

رئیس نهادنمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه فردوسی مشهد در ادامه سخنان خود با اشاره به فعالیت‌های قرآنی دانشگاه‌های استان خراسان رضوی گفت: امروزه یک هم افزایی و انسجامی را درفعالیت‌های قرآنی این استان می‌بینیم که امیدواریم، این فضا به عنوان الگو توسط سایر دانشگاه‌ها هم مورد توجه قرارگیرد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد ترابی رئیس شورای استانی نهاد مقام معظم رهبری دردانشگاه های استان خراسان رضوی نیز گفت: مسئولان فرهنگی، فعالیت‌های قرآنی را در اولویت بگذارند و لازم نیست همیشه با پرداخت بودجه، فعالان قرآنی را حمایت کنیم بلکه  در بسیاری موارد می‌توانیم با باز گذاشتن راه برای فعالان و انجام امور تشویقی برای ورود دانشجویان و استادان به فعالیت‌های قرآنی آن ها را حمایت کنیم.

دراین مراسم حسین سروقامت مدیرفرهنگی نهادنمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه‌ها نیز با تأکید بر اینکه درفعالیت‌های قرآنی نباید بر امور جزئی و روزمره اکتفا کنیم، گفت: خلاقیت و ابداعات را باید در فعالیت‌های قرآنی به منصه ظهور برسانیم.

وی با بیان اینکه استقبال و توجه دانشجویان به قرآن، مسئولیت سنگینی را بر دوش مسئولان قرارداده است، افزود: توجه دانشجویان به قرآن، ظرفیتی است که قبل از انقلاب یا وجود نداشته یا بسیار اندک بوده است لذا امروزه که چنین ظرفیتی وجود دارد، باید از آن حداکثر بهره را ببریم.

مدیرفرهنگی نهادنمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه‌ها درادامه به فعالیت‌های قرآنی دانشجویی در استان خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: دراین استان، یک حرکت پیگیر در رابطه با فعالیت‌های قرآنی شکل گرفته لذا می‌توان این استان را به عنوان الگویی برای سایر استان‌ها و دانشگاه‌ها معرفی کرد.

درادامه این مراسم طبق نتایج ارزیابی سال های ۹۴ و ۹۵ همچنین براساس ارزیابی فعالیت ها در هفته قرآن و عترت دانشگاه ها، از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برتر و دبیران برتر کانون های قرآن و عترت دانشگاه ها، تقدیر شد که دانشگاه فردوسی مشهد موفق به کسب سه عنوان برتر دراین گردهمایی شد.

 گفتنی است رتبه شایسته تقدیر دانشگاه فردوسی مشهد در فعالیت های قرآن و عترت سال ۹۵-۹۴، کارشناس برگزیده کانون قرآن و عترت اکرم شاهد و دبیر برگزیده کانون قرآن و عترت مهدی آل بویه می باشند.

کلید واژه ها: فردوسی مشهد