به مناسبت دهه فجر، جشن بزرگ "ایران من" در دانشگاه یزد برگزار شد

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۷ کد : ۲۷۸۱۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۲۱۷
به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی مراسم جشنی با حضوردکترمحمدصالح اولیاء رئیس دانشگاه یزد و جمعی از مسئولان، کارکنان و دانشجویان دراین دانشگاه برگزارشد.
به مناسبت دهه فجر، جشن بزرگ "ایران من" در دانشگاه یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتراولیاء دراین مراسم که با همکاری انجمن اسلامی دانشجویان و معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه برگزارشد در ابتدای سخنان خود دهه فجر را یادآور دوران خاصی از تاریخ کشور عنوان کرد و آن را بسیار با اهمیت دانست.

وی افزود: چه زیباست که همراه با این جشن ها و مراسم شاد کمی هم به یادآوری آن فضاهای دوران انقلاب بپردازیم و شرایط سخت حاکم برکشور را یادآور شویم.

رئیس دانشگاه یزد تصریح کرد: چه خوب است که بسیاری از آن صمیمیت‌ها، ایثار و گذشت و هم بستگی‌هایی که در آن دوران بود را احیا کنیم و سعی کنیم درحد توان، در راستای حفظ ثمرات انقلاب قدم برداریم.

حجت الاسلام والمسلمین روح الله مروتی معاون دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد نیز ضمن گرامی داشت ایام الله دهه فجر گفت: خوشبختانه امروزه آنقدر مقام و منزلت و حرکت امام در جهان نام آورشده که همه از نام امام خمینی حساب برده و این امر احساس غرور و شعف رادر ملت ایران به وجود می آورد که همه این ها از ثمرات انقلاب است.

وی افزود: برهمه ما روشن است که قرآن حرف حق است و باید این نکته را متذکر شد که فقط انسان های با تقوا هستند که گوششان آمادگی شنیدن حرف حق را دارد.

وی حق بودن انقلاب را متذکر شد و افزود: همه ما باید این نکته را بدانیم که اگر امام نمی آمد و انقلاب اسلامی رخ نمیداد و حرف حق زده نمیشد اکنون فاجعه عظیمی در ایران رخ داده بود.

حجت الاسلام مروتی گفت: اگر حرف حق درجامعه بیان نشود و با کفاری که حرف حق بر زبان جاری نمی سازند نجنگیم یقینا آن ها بر ما غلبه می کنند.

وی مدافعان حرم را اسوه های اثبات حرف حق دانسته و افزود: اگر این مدافعان درمقابل دشمن سکوت می کردند آن ها برهمه بلاد اسلامی سلطه می افتند.

حجت الاسلام والمسلمین مروتی هدف از انقلاب را بیان حرف حق دانست و گفت: ما برهمین مبنا که دشمنی کافر درمقابل ماست انقلاب کردیم و می دانستیم که باید با او بجنگیم.

وی تصریح کرد:همه شما هریک به نوعی  سکاندار این مملکت هستید بدانید که با کفار نمی شود صلح کرد بلکه باید با شدت با آن ها برخورد کنیم که این عین انقلاب گری است.

حجت الاسلام والمسلمین مروتی درپایان سخنان خود ضمن اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی براینکه اگر از آرمان های امام کوتاه بیاییم سیلی محکمی خواهیم خورد، گفت: انقلابی باشیم و آرمان های شهدا و انقلاب را ادامه دهیم.

گفتنی است قرائت قرآن ازسوی قاری برتر استانی و پخش زنده سرود جمهوری اسلامی از سوی گروه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ابتدای مراسم، اجرای مسابقه برای دانشجویان، استندآپ کمدی، موسیقی، تجلیل از همسرشهید و مادر آتش نشان نمونه، تقدیر از برترین‌های مسابقات ورزشی از جمله برنامه های این مراسم بود.

کلید واژه ها: یزد