نشست رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۹ کد : ۲۷۸۰۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۲
نشست رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و شرکت‌های دانش بنیان در تالار خلیج فارس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.
نشست رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در این نشست گفت: تهیه نقشه پژوهشی فعالیت‌های علمی، آموزشی در استان‌ها جهت جلوگیری از فعالیت های پراکنده اجرایی و تحقیقاتی نیاز کشور است.

دکتر نجفی نژاد افزود: هم اکنون در استان‌ها، کارگروه پژوهش و فناوری ذیل گروه برنامه ریزی شکل گرفته است اما نبود نقشه راه پژوهش به عنوان خلأ این کارگروه ها مطرح است.

وی یادآور شد: یکی از اشکالات پژوهش کشور درحال حاضر این است که الویت‌های پژوهش حوزه کشاورزی و منابع طبیعی با الویت‌های سال های 72 و 73 تفاوت چندانی ندارد.

وی خواستار همکاری مناسب تر دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی با نهادهای اجرایی شد و گفت: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان به عنوان مجری محوری طرح کلان ملی مدیریت حوضه‌های آبخیزداری کشور با چندین دانشگاه و سازمان و نهاد اجرایی توانسته همکاری خوبی داشته و از این طریق مشکلات بخش آبخیزداری کشور مورد بررسی و برنامه ریزی قرار می‌گیرد.

دکتر نجفی نژاد افزود: حمایت‌های دولت تدبیر و امید طی سال های اخیر از پژوهشگران و فعالیت های علمی و مراکز تحقیقاتی به عنوان الویت کشور مطرح بوده و هست و امیدواریم شاهد پیشرفت‌های چشمگیر توسعه و سازندگی کشور باشیم.