بازدید استادان و دانشجویان دانشگاه بصره از دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۶ کد : ۲۷۸۰۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۱۲
استادان و دانشجویان دانشگاه بصره عراق از دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر بازدید کرد.
بازدید استادان و دانشجویان دانشگاه بصره از دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، معاون پژوهشی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با تاکید بر اینکه امکان ادامه تحصیل دانشجویان دانشگاه دریایی بصره در دانشگاه علوم فنون خرمشهر فراهم است، افزود: دانشگاه بصره نیز آمادگی کامل دارد و اقداماتی نیز برای اخذ مجوزهای لازم در حال انجام است که به محض دریافت مجوزها، برنامه آموزشی اجرا می شود.

دکتروحید یاوری افزود: برخی از این مجوزها به وزارت علوم تحقیقات و فناوری و یک سری دیگر از این مجوزها نیز به اموری مرتبط به روادید و اقامت مربوط می شوند.

دکتر یاوری در ادامه سفر هیئت های علمی دانشگاه بصره به خرمشهر را نتیجه انعقاد تفاهم نامه میان وزارت علوم دو کشور ایران و عراق دانست و گفت: با انعقاد تفاهم نامه میان وزارت علوم دو کشور زمینه برای توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر و بصره فراهم شده است.

وی با بیان اینکه در این تفاهم نامه برنامه های مشترک آموزشی و پژوهشی توجه شده مطالعه در خصوص آب های مشترک همچون اروندرود و آب های شمال خلیج فارس را نتیجه تعامل علمی میان دو دانشگاه دانست.

دکتریاوری بیان کرد: مطالعه آب های مشترک میان ایران و عراق به دلایلی همچون جنگ تحمیلی و مشکلات امنیتی کمتر انجام شده که در قالب تفاهم نامه های منعقد شده میان وزارت علوم دو کشور زمینه برای مطالعه و تحقیق دراین عرصه آبی توسط دو دانشگاه دریایی خرمشهر و بصره فراهم شده است.

گفتنی است از آنجا که زمینه ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته های علوم دریایی در حال حاضر در دانشگاه بصره فراهم نیست لذا این دانشگاه قصد دارد از امکانات دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهردر این خصوص استفاده کند.