رئیس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور: نسل چهارم دانشگاه ها، کمال گرا هستند

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۲:۴۴ کد : ۲۷۸۰۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۴۰
نشست روسا و مدیران پژوهشی دانشگاه ها و مراکز علمی وآموزشی استان گلستان با رئیس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور، در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.
رئیس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور: نسل چهارم دانشگاه ها، کمال گرا هستند

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر نصرت ا... ضرغام مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق حمایت از فناوران و پژوهشگران کشور در این نشست گفت: نسل اول دانشگاه ها صرفا به آموزش پرداختند، نسل دوم به فعالیت های پژوهشی و نسل سوم به سمت کارآفرینی حرکت کردند.

وی افزود: هم اکنون دانشگاه های نسل چهارم یعنی کمال گرا بودن فعالیت های مراکز آموزشی و تحقیقاتی مطرح است تا براساس این فعالیت ها نیازهای جامعه برطرف شود.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط امروز کشور، از پروژه های دانشگاه های منابع طبیعی در زمینه فرسایش خاک، حمایت های ویژه می شود.

دکتر ضرغام بیان کرد: فعالیت های گروهی و فرابخشی نیز از حمایت ویژه این صندوق و معاونت توسعه فناوری ریاست جمهوری برخوردار خواهند شد.

 

 

 

گفتنی است در این نشست تفاهم نامه همکاری بین صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، امضا شد.

این تفاهم نامه در 9 ماده و به مدت 5 سال در زمینه همکاری اجرای پنج طرح تحقیقاتی پسا دکتری و 10 طرح پژوهشی در راستای مقررات سیاست ها و اولویت های تحقیقاتی اعلام شده توسط صندوق و دانشگاه و ایجاد لینک پورتال های دو مجموعه برای آگاهی از کارهای تحقیقاتی انجام شده شناسایی به منظور برقراری ارتباط و حمایت از پژوهشگران و استفاده مشترک از همکاری های علمی منعقد شد.