جشن بزرگ انقلاب در دانشگاه تبریز برگزار شد

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۶ کد : ۲۷۸۰۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۲
به مناسبت سی و هشتمین سالگرد انقلاب و دهه فجر، جشن بزرگ انقلاب با حضور دانشگاهیان تبریز و خانواده آنان در تالار وحدت این دانشگاه برگزار شد.
جشن بزرگ انقلاب در دانشگاه تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، رئیس دانشگاه تبریز در این مراسم، با اشاره اهمیت پیروزی انقلاب اسلامی گفت: این ایام، یادآور پیروزی اسلام بر کفر و آزادی از قید و بند استبداد بوده و ضروری است در این روزها از عوامل پیروزی انقلاب، دستاوردهای انقلاب آگاهی داشته باشیم تا مخاطرات پیش رو را بهتر بشناسیم.

دکتر محمد رضا پورمحمدی، در ادامه به اصول مهمی که باید از آنها محافظت شود، اشاره کرد و گفت: انقلاب مرهون سه اصل مهم «حضور مردم در صحنه»، «ایمان مردم به اسلام، قرآن و اهل بیت» و «وجود حضرت امام خمینی(ره) و اصل ولایت فقیه» بود که باید با تمام توان از این اصول محافظت کرد.

رئیس دانشگاه تبریز در بخش دیگری از سخنان خود، امنیت را بزرگ ترین نعمت های نظام مقدس جمهوری اسلامی بر مردم خواند و گفت: با این همه ناامنیتی در منطقه و جهان، هیچ قدرتی به خود جرات نمی دهد تا در مقابل ایران بایستد، چون همه ابرقدرت ها در دوران دفاع مقدس، پشت سر صدام ایستادند و نتوانستند کاری از پیش ببرند و امروز از بر قدرت مردان این مرز و بوم آگاهی کامل دارند.

دکتر پور محمدی همچنین جایگاه انتقاد سازنده را از تخریب جدا دانست و افزود: امروزه کشور ما با برخی مشکلات مواجه است و هنوز متاثر از اثرات سخت تحریم قرار داریم، اما هر روز گام های محکم تری رو به جلو بر می داریم و باید با انتقادهای سازنده و دلسوزانه دولت و کشور را یاری رساند، نه اینکه با تخریب های غرض ورزانه به آنها تاخت.

وی در خصوص برجام نیز گفت: اگر دولتمردان ما برجام را به انجام نمی رساندند، امروز ما نفت خود را با غذا معاوضه می کردیم و جنگی بزرگ گریزناپذیر بود. ولی به چنان جایگاه بلندی دست یافته ایم که اصولا، هیچ معادله نظامی بدون حضور ایران در منطقه ممکن نیست.

رئیس دانشگاه تبریز همچنین به پیشرفت های همه جانبه انقلاب از جمله دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: دانشگاه ها و به طبع آن، دانشگاه تبریز از تمام جنبه های علمی و پژوهشی و تحقیقاتی پیشرفت های چشمگیری کرده است و به عنوان یکی از تاثیرگزارترین دانشگاه های ایران، دانشمندانی را دارد که نه تنها در کشور بلکه در جهان مشهورند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تبریز نیز در این مراسم با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: همه دستاوردهای مادی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار خوب و ستودنی است، اما دستاوردهای معنوی از آن مهم تر است که در حقیقت، تحقق آرزوی هزار ساله اولیای الهی و ائمه اطهار برای استقرار یک نظام مقدس مبتنی بر اسلام ناب محمدی به حقیقت پیوست.

حجت الاسلام انوری افزود: این امر مهم  در سال 1357 به دستا مردم ولایی و انقلابی ایران محقق شده و حکومتی به نام حضرت امیرالمومنین(ع) روی کار آمده است که باید از آن محافظت کرد.