رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور: قرار گرفتن۳۷ طرح استان گلستان تحت حمایت های صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۱ کد : ۲۷۸۰۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۰۳۴
نشست رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با اعضای هیئت علمی، پژوهشگران و شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزار شد.
رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور: قرار گرفتن۳۷ طرح استان گلستان تحت حمایت های صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکترنصرت الله ضرغام مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور در این نشست با اعلام این مطلب گفت: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با 17 طرح،دانشگاه گلستان با 14 طرح، دانشگاه علوم پزشکی گلستان با 4 طرح، مرکز تحقیقات ذخایر آبزیان با 2 طرح در این استان از حمایت های صندوق بهره مند شدند.

مشاور وزیر علوم افزود: این صندوق با هدف شناسایی و حمایت متوازن مادی و معنوی از رساله های با کیفیت مقطع دکتری، تشویق و هدایت دانشجویان دکتری برای انجام پژوهش های پیشرفته در مرزهای دانش اثربخش اجتماعی، توانمندسازی دانشجویان دکتری برای انجام تحقیقات با کیفیت در سال 82 شکل گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: براساس گزارش تامسون رویترز، در سال های 2014 و2015 ، صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور رتبه اول در حمایت از پژوهش و تولید علم در جمهوری اسلامی ایران را به خود اختصاص داده است.

دکتر ضرغام با اعلام این مطلب که در حال حاضر 8 درصد دارایی فکری اروپا در کشور آلمان تهیه می شود،گفت:20 درصد کل دارایی های فکری جهان در کشورهای قاره اروپا ارایه می شود لذا این کشورها یک برنامه راهبردی برای پژوهش خود تدوین کرده اند که تا سال 2020،‌عقب افتادگی خود را در این زمینه جبران کنند.