ملاقات مسئولان دانشگاه های غیردولتی افغانستان با مسئولان دانشگاه الزهرا(س)

۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۰ کد : ۲۷۷۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۳۱۱
هیئتی از روسا و معاونان دانشگاه های خصوصی افغانستان در دانشگاه الزهرا با معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه و نمایندگان روسای دانشکده های علوم اجتماعی، روانشناسی، هنر، علوم زیستی، تربیت بدنی،علوم ریاضی دانشگاه الزهرا دیدار و گفتگو کردند.
ملاقات مسئولان دانشگاه های غیردولتی افغانستان با مسئولان دانشگاه الزهرا(س)

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر ذاکرحسین ارشاد سرپرست اتحادیه دانشگاه های خصوصی افغانستان با اظهار خرسندی از حضور در دانشگاه الزهرا و تشکیل دومین نشست گفتگو با مسئولان دانشگاه گفت: وجود دانشگاه الزهرا قوت قلبی برای زنان محروم و در عین حال سرشار از استعداد افغان است.

 وی افزود: زنان و دختران افغان با چالش های جدی در راه پیشرفت رو به رو هستند. ما به عنوان مبتکران تحصیلات عالی خصوصی در افغانستان زمینه تحصیل دانشگاهی دختران افغان را فراهم و امیدواریم امکان تحصیلات تکمیلی دانش آموختگان افغان در دانشگاه الزهرا فراهم شود.

 سرپرست اتحادیه دانشگاه های خصوصی افغانستان در ادامه سخنانش با ارائه آماری گفت: دانشگاه های خصوصی افغانستان در حال حاضر حدود ۱۶۷۰۰۰ دانشجو را با حدود ۵۵۰۰ کادر هیئت علمی تحت آموزش دارند.

دکتر حناچی مدیر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه الزهرا همکاری بین المللی آموزشی و پژوهشی را از ارکان اصلی دانشگاه الزهرا خواند وزمینه های همکاری آموزشی با دانشگاه های افغانستان را با توجه به سفر اخیر ریاست دانشگاه الزهرا به افغانستان فراهم دانست.

در ادامه دکتر توسلی معاون بین الملل دانشکده علوم اجتماعی و اقتصادی از برگزاری کارگاه آموزشی مجازی روش تحقیق کمی و کیفی در حسابداری برای متقاضیان دانشگاه خصوصی کاتب، و چند دانشگاه خصوصی دیگر افغانستان خبر داد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه الزهرا با اشاره به این که این دانشگاه جزو یک درصد دانشگاه های برتر دنیا در علم شیمی است بر سیاست دانشگاه الزهرا در افزایش تعداد هیئت علمی در تمامی رشته ها تا رسیدن به حدنصاب مطلوب خبر داد.

وی با توجه به افزایش تقاضا برای تاسیس رشته آموزش زبان چینی، اعلام کرد دانشگاه الزهرا آمادگی دارد با توجه به همجواری استان های شرقی افغانستان با چین، استادان فارسی زبان آموزش زبان چینی را دعوت به همکاری کند.

معاون آموزشی دانشگاه خاتم النبیین کابل با توجه به اینکه در هیچیک از دانشگاه های افغانستان به جز دانشگاه دولتی کابل رشته های علوم پایه تدریس نمی شود، درخواست همکاری آموزشی در این زمینه بویژه در رشته علوم ریاضی برای تحصیلات تکمیلی دختران افغان به منظور تامین کادر آموزشی دبیرستان های دختران افغانستان را مطرح کرد.

دکتر ذاکر حسین ارشاد سرپرست اتحادیه دانشگاه های غیردولتی افغانستان با اشاره به برنامه ارتقا که با هدف ارتقای ظرفیت زنان افغان اجرا می شود، گفت: انجام طرح های پژوهشی تحلیل وضعیت زنان در ولایات مختلف افغانستان به منظور ارائه طرحهای ارتقائ ظرفیت زنان افغان ضروری است.