اولین پیش رویداد مرکز رشد دانشگاه زابل با همکاری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار شد

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۷ کد : ۲۷۷۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۹۱۶
اولین پیش رویداد ویژه چهارمین رویداد شتاب استان و اولین ایده شوی کسب وکار، را دردانشگاه زابل برگزارکرد.
اولین پیش رویداد مرکز رشد دانشگاه زابل با همکاری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه زابل باهمکاری پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان اولین پیش رویداد (بوت کمپ) ویژه چهارمین رویداد شتاب استان و ایده شوی باموضوع کسب وکار- کارآفرینی، دردانشگاه زابل برگزارکرد.

دراین رویداد مدیرمرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه زابل دکترقنبری، علاوه بربیان اهداف اجرای این گونه برنامه ها به اهمیت حضور پررنگ استادان دانشگاه و جامعه دانشگاهی درجهت رفع مسائل و مشکلات منطقه با طرح ایده های کاربردی، تاکید کردند، تا از این طریق گامی موثر در برگزاری بوت کمپ های ویژه اقتصادی، کسب و کار، معیشتی مردم در آینده ای نزدیک برداشته شود.

درادامه، شیوه ارائه ایده و بوم کسب و کار و مباحث مربوط به مالکیت فکری و معنوی ایده توسط مربی مدعو از پارک علم و فناور و فناوری سیستان و بلوچستان برای شرکت کنندگان ارائه شد تا دراین بین ضمن کسب اطمینان خاطر، نسبت به برخی شبهات که معمولاً ازطرف صاحبان ایده به عنوان دغدغه همواره مطرح بوده است، رفع ابهام شد. به طوری که پس از آن تعداد تقریبا 20 نفر ایده خود را در زمان تعیین شده (3 دقیقه) تشریح و مورد داوری قرار و نهایتاً به نفرات برگزیده هدایایی اهدا شد.

گفتنی است سه نفر برتر این رویداد، با حمایت مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه به صورت رایگان جهت شرکت درچهارمین رویداد شتاب استان سیستان و بلوچستان (زاهدان) که در تاریخ 4 الی 6 اسفندماه سال جاری درپارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان  اعزام خواهندشد.

 

کلید واژه ها: زابل